Bielice

Świetlica środowiskowa w Bielicach

Świetlica środowiskowa w Bielicach funkcjonuje nieprzerwanie już od kilku lat. Finansowana jest ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach (zatrudnienie opiekuna świetlicy, zakup gazu, energii elektrycznej, zwrot kosztów zakupionych słodyczy, materiałów biurowych do wysokości 100 zł w miesiącu). Czynna jest trzy razy w tygodniu po dwie godziny – w poniedziałki, środy i piątki od 15.00 do 17.00.
Wyposażona jest w komputery z dostępem do Internetu, aparaty fotograficzne, słowniki językowe ogólne i specjalne oraz dwujęzyczne, atlas geograficzny i historyczny, gry planszowe, piłki, komplety do gry w badmintona i ping – ponga, karty, warcaby, szachy, klocki, kredki i kolorowanki, plastelinę, wycinanki, kleje, nożyczki, gumki, temperówki, przybory geometryczne (ekierki, kątomierze, linijki, cyrkle), bloki, papier do pisania, zeszyty.
Uczniowie mogą skorzystać z pomocy nauczyciela - opiekuna w odrabianiu lekcji, wziąć udział w organizowanych przez niego cyklicznie konkursach, imprezach okazjonalnych (Dzień Chłopca, mikołajki, walentynki, Dzień Kobiet, zajączek, Dzień Dziecka). Przygotowali wraz z opiekunem przedstawienie profilaktyczne „Sąd nad alkoholem”, które zaprezentowali podczas Tygodnia Profilaktyki w szkole. Uczestniczyli w kursie fotograficznym. Od czasu do czasu mogą skorzystać ze słodkiego poczęstunku, wygrać nagrody w cotygodniowych konkursach lub otrzymać nagrodę miesiąca za największą aktywność w danym okresie.
W roku szkolnym 2010/2011 ze świetlicy skorzystało już 45 dzieci, w tym kilkoro z Linia, Babina, Babinka, a  jedno z Kołbacza (przy okazji dość częstych odwiedzin rodziny z Bielic).

 

Przed wakacjami


Na ostatnich zajęciach wspólnie bawiliśmy się z rodzicami. Były lody oraz słodki poczęstunek.

Następnie malowaliśmy kolorowe motyle na tablicy intraktywnej.

Maj

 

Zabawy na świeżym powietrzu, malowanie kredą po asfalcie, zabawy w piaskownicy i piękna pogoda!

Robimy zakupy

Ostatnio wybraliśmy się do sklepu. Uczyliśmy się wydawania pieniędzy. Każdy miał na swoje zakupy określoną ilość pieniędzy. Zadaniem było nie przekroczenie tej kwoty oraz obliczenie ile zostało lub ile zabrakło... Po powrocie oglądaliśmy bajkę animowaną "Król lew" spożywając samodzielnie zakupione smakołyki.

Na majowej łące

Na dzisiejszych zajęciach malowaliśmy majową łąkę. Byliśmy również w sali zabaw. Czekał tam na nas tor przeszkód. Musieliśmy pokonać go z woreczkiem na głowie! Sprawiło nam to ogromną frajdę.

 

 

JAJKA Z GALARETKI

Jak co roku, na święta malujemy jajka i pięknie je zdobimy. My wpadliśmy na pomysł, by zrobić jajka z galaretki. Przygotowaliśmy różno - smakowe galaretki. Następnie do wydmuszek przelaliśmy galaretkę, odstawiliśmy je do lodówki i gotowe! Po ciężkiej pracy odwiedziliśmy "salę zabaw".

Wiosennie

Wykonaliśmy w oryginalny sposób WIOSENNE DRZEWO. A dokonaliśmy tego używając swych dłoni, które najpierw malowaliśmy farbą a potem „odbijaliśmy" na papierze. Malowaliśmy również JAJKA styropianowe. Następnie ozdabialiśmy je kolorowymi piórkami, koralikami i wstążkami. 

Zajęcia świetlicowe w środę - 23.04.2014r. - zostaja odwołane z powodu wyjazdu na wycieczkę szkolną.

 

ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ...

Nareszcie po długiej zimie zawitała wiosna! Nie ma wiosny bez wiosennych kwiatów! Przygotowaliśmy również pyszne zapiekanki, każdy według swoich upodobań kulinarnych:) Nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno - tanecznych oraz sportowych.

Zajęcia świetlicowe z dnia 12.03.2014r. - zostają odwołane. Zapraszam w następnym tygodniu.

Na zajęciach świetlicowy 12 lutego zrobiliśmy dwie przepyszne sałatki: owocową oraz warzywną. Nakryliśmy stół i delektowaliśmy się samodzielnie przygotowanymi potrawami. Następnie zorganizowaliśmy sobie bal karnawałowy: były tańce oraz zabawy w kalambury.

"Muffinki"

 

Na zajęciach świetlicowych w środę 22 stycznia zrobiliśmy pyszne czekoladowe "Muffinki". Podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy, w których odmierzaliśmy, dodawaliśmy i mieszaliśmy produkty. Następnie rozlewaliśmy przygotowaną masę do foremek i piekliśmy nasze "Muffinki". Były wyśmienite!

Informacja

Zajęcia na świetlicy środowiskowej w Bielicach w dniu 15. 01. 2014r.  zostają odwołane.

Wieczór andrzejkowy!

Były wróżby kwiatowe, kolorowe, butelkowe... Najwięcej jednak emocji było przy wróżbie sercowej, w której dowiadywaliśmy się imiona przyszłych partnerów! Było wesoło! Po wróżbach oglądaliśmy film animowany pt. "Krudowie", oczywiście był też popcorn!

 

Zajęcia świetlicowe w środę - 27.11.2013r. - odbywać sie będą od godziny 14.30 do godziny 16.30. Zapraszam!
 

Masa solna

Dziś było bardzo pracowicie! Samodzielnie wyrabialiśmy i ugniataliśmy masę solną, by formować z niej anioły i choinki. Wyszło nam to znakomicie! Na zakończenie trochę majsterkowaliśmy - wykonaliśmy kolorowe wiatraki.

Filmowe popołudnie na świetlicy...

Zaczeliśmy od przygotowania popcornu! Nastepnie obejrzeliśmy film animowany pt: "Astelix i Obelix". Na koniec tworzyliśmy ZOO z piankowych zwierzątek.

 
 

Kolorowe zwierzaki oraz zabawy w teatr - "Tańczące myszki"

Dziś wspólnie przygotowalismy gofry z bitą śmietaną. Były przepyszne!!!
Następnie poszliśmy do sali zabaw. Wznosiliśmy budowle z klocków, graliśmy w piłkę, skakaliśmy przez skakankę.

Zajęcia świetlicowe z środy (13.11.2013r.) zostają wyjątkowo przeniesione na czwartek (14.11.2013r.)

Święto Pieczonego Ziemniaka - 12.10.2013r.

Podczas obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka dzieci poznały historię pieczonego ziemniaka, a także dowiedziały się, skąd pochodzi to warzywo i kto je sprowadził do Polski. Następnie wszystkie chętne dzieci  zabrały się do wykonywania "Ziemniaczanych stworków". Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Pierwsza zabawa, polegała na trafieniu ziemniakiem do otworu w chuście - wymagała od uczestników ogromnego skupienia i pracy zespołowej. Udało się maluchom - i to kilkakrotnie! Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie podziękowanie.

Dziękujemy organizatorom za spędzony mile czas!

 

Dziś na zajęciach świetlicowych robiliśmy pizze!

Pizza jest jedną z bardziej znanych potraw. Każdy ma swój smak i inaczej przyrządzał ulubioną pizze. Niektórzy robili to z niesamowitą pieczołowitością przygotowując samodzielnie wszystkie składniki - trąc ser, krojąc: pieczarki, paprykę, pomidory itd.

Nie musimy wspominać, że dziś było po prostu pysznie!!!

Jesienne drzewa na różne sposoby!

 

Oto wyniki naszej pracy! Po zajęciach artystycznych odbyły sie zabawy muzyczno - taneczne.   

Spotkanie integracyjne

23.09.2013r. mieliśmy okazje uczestniczyć w Festynie Integracyjnym Świetlic Wiejskich, który odbył się w Chabowie.

Wspólne tańce z Klaunem, puszczanie baniek, zabawy z chustą animacyjna, malowanie buziek, pokazy strażackie to tylko nieliczne atrakcje festynu. Bawiliśmy się znakomicie. dziękujemy organizatorom oraz sponsorom.

Nasze pierwsze spotkanie po wakacjach...

 

Pełni entuzjazmu zabraliśmy się do wykonywania kartek i karteczek na różne okazje! Niedługo "Dzień Chłopca" więc większość kartek było wykonanych właśnie na tę okazje.

Po ciężkiej pracy czas na zabawę! 

      

   

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców na spotkania w ramach świetlicy środowiskowej w Bielicach

 Świetlica czynna będzie w środy od godziny 14.30 do 17.30 w budynku ZSP w Bielicach.

                               Zadania realizowane w trakcie działania świetlicy, to:

Arte - fajne  czyli spotkania ze sztuką.

Bajkowo - filmowepopołudnia-  czyli z kulturą na Ty.

Sportowy zawrót głowy- sport, konkursy, gry i quizy

Misz-masz kuchennyczyli kuchnia bez tajemnic.

 Z nutką czyli co nam w duszy gra. 

Opiekun świetlicy

Ewelina Budynek-Padusińska

 

Montaż słowno-muzyczny przygotowany został z okazji „Dnia Matki”  i przedstawiony w niedzielę 26.05.2013 r. w kościele. Wzięło w nim udział 21 dzieci.

Ciekawą formą zajęć były też organizowane ogniska w kwietniu i  na zakończenie pracy w czerwcu. W tych imprezach wzięło udział przeszło  30 dzieci. Były kiełbaski, zabawy i konkursy z nagrodami. Atrakcją dla dzieci okazały się też podchody po miejscowości Bielice i „Wyprawa po skarb” na terenie szkoły.

KOSZYCZEK WIELKANOCNY

 Dnia 26.03.2013 roku w czasie zajęć przedświątecznych dzieci wykonywały koszyczek na stół wielkanocny. Zadanie polegało na wycięciu i sklejeniu formy   a następnie na jej pięknym przyozdobieniu motywami wielkanocnymi. Gotowy koszyczek  wyłożony został watą i posypany trawką. Trudną  sztuką było wykonanie kurczaczka z orgiami.  Każde dziecko otrzymało do koszyczka słodkie jajeczka. Wesołych Świąt!

Wykonanie palmy

Na spotkaniu podjęliśmy decyzję aby wziąć udział w gminnym konkursie na Palmę Wielkanocną. Wykonywaliśmy ją przez wiele dni, było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Niektórzy nauczyli się robić kwiatki, inni chociaż kręcić środki kwiatów. Pomagali nam dorośli, szczególnie p. Zdzisława Skrobek , p. Anna Bigus i p. Janina Woszczyńska. Byliśmy dumni z naszego dzieła i chociaż komisja nie przyznała nam żadnego miejsca to przecież liczy się to, że wykonaliśmy ją na chwałę Pana i patrzymy z radością jak zdobi nasz parafialny kościół. Zresztą sami oceńcie!

    

Dzień Kobiet

Dnia 7.03.2013r. odbyło się w sali wiejskiej w Bielicach spotkanie z okazji Dnia Kobiet przygotowane przez Radę Sołecką oraz dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej z Bielic. Naszym zadaniem było przygotowanie części artystycznej i zaproszeń. Pracowaliśmy wytrwale wiele tygodni. Zaproszenia rozwiesiliśmy w kilku punktach miejscowości i roznieśliśmy do wszystkich domów. Wykonaliśmy dekoracje, wiele rekwizytów i strojów, ale przede wszystkim godzinami ćwiczyliśmy tańce, scenki i piosenki. Opłaciło się. Nasz program został nagrodzony ogromnymi brawami i wieloma ciepłymi słowami, które słyszeliśmy po programie i w następnych dniach. Program artystyczny był dość długi. Składał się na niego występ grupy młodszych dzieci, historia kobiety na przestrzeni wieków, wizyta profesora Gryzipiórka, pokaz mody i przede wszystkim tańce, które zachwyciły widzów, szczególnie zaś Kankan. Najlepiej widać to na zamieszczonych zdjęciach. Nad przygotowaniem całości czuwała p. Mariola Kuźniar i p. Janina Woszczyńska.

  GALERIA

Ferie 2013

W czasie ferii zimowych uczniowie  uczestniczący  w  zajęciach przygotowywali program i wykonywali  dekorację na Dzień Kobiet, oglądali film "Serce"  i brali udzial w konkursie rysunkowym, a także spożywali słodkie poczęstunki. Organizowane też były różne gry i zabawy świetlicowe.

 

Wznowienie zajęć

4 września zostały wznowione zajęcia w świetlicy środowiskowej w Bielicach po wakacyjnej przerwie . Na ostatnim we wrześniu spotkaniu dzieci układały życzenia dla kochanych babć, dziadków, i innych starszych członków rodziny, którzy 1 października będą mieli swoje święto – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Czy nie zapomną wręczyć serduszek za 4 dni?

 GALERIA

Postaw na rodzinę

W marcu dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe zostały zapoznane z wartościami akcji Postaw na Rodzinę.
Podczas pogadanki z opiekunem wskazano na zalety życia w rodzinie, a następnie trzeba było wykonywać zadania, które sprawdzały, jak na co dzień wygląda życie rodzinne. Na potrzeby projektu uczestnicy zajęć stali się mimami i odgrywali w grupach scenki, których temat wylosowali:
„W rodzinie: rodzice troszczą się o moje potrzeby”
„W rodzinie: pomagam starszym”
„W rodzinie: mogę liczyć na pomoc, gdy mam problem”
„W rodzinie: wspólnie spędzamy czas”.
Aktorstwo budziło podziw kolegów i koleżanek, tak czytelne były wszystkie zaprezentowane metodą pantomimy treści.

Wszystkie dzieci wróciły do domu z informującymi o akcji ulotkami, które miały przekazać rodzicom.
Na kolejnych zajęciach rozmawialiśmy o tym, czym jest tradycja i jakie znamy obyczaje wielkanocne kultywowane przez nasze rodziny. Jak można się było spodziewać, niejeden ze  zwyczajów był wspólny dla wielu rodzin – malowanie jajek, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie. Aby tradycji stało się zadość i abyśmy i my stali się jedną rodziną, też malowaliśmy jajka i rysowaliśmy koszyczki wypełnione święconką.

 GALERIA

Walentynki w bielickiej świetlicy

W lutym niezapomnianych chwil w świetlicy środowiskowej dostarczyły wszystkim walentynki. Dzień ten uczciliśmy okazjonalnymi konkursami, m. in. malowaniem paznokci, wykonywaniem serduszek z wierszykami dla przyjaciela. Każdy uczestnik zajęć otrzymał słodkie czerwone serduszko –  lizaka.

  

Ferie zimowe 2012

Świetlica środowiskowa czynna była podczas ferii przez 2 godziny od poniedziałku do czwartku, a w piątek dzieci wyjechały wraz z opiekunem i grupami z pozostałych świetlic funkcjonujących w gminie Bielice do kina w Szczecinie na film 3D pt. „Kot w butach”. Zajęcia odbywały się wg planu przedstawionego dzieciom już tydzień wcześniej – korzystano z sali gimnastycznej, komputerów, gier planszowych, wykonywano zwierzątka z własnego kciuka, a precyzyjniej – z jego odcisku linii papilarnych -  wg przygotowanej instrukcji, wykonano maski karnawałowe. Ponadto dzieci odwiedzili panowie policjant i strażak i  porozmawiali z nimi na temat zagrożeń związanych ze spędzaniem wolnego czasu bez opieki dorosłych. Każdego dnia czekał na wszystkich korzystających z zajęć słodki poczęstunek, a systematycznie uczestniczący we wspólnych spotkaniach uczniowie otrzymali również niebrudzące się plany lekcji na nowy semestr i ładne długopisy.

 GALERIA

 

Warsztaty garncarskie

14 listopada 22 dzieci uczestniczyło, w ramach zajęć świetlicowych, w  warsztatach garncarskich!
Była to niespodzianka, której fundatorem była znów Gminna komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na zaproszenie przewodniczącej Komisji – pani Kameli Wilczyńskiej odwiedził nas rzemieślnik – samouk, właściciel gospodarstwa agroturystycznego znad morza, który od wielu lat wytwarza własnoręcznie różne prace z gliny.

Przywiózł swój mini warsztat – elektryczne koło garncarskie, spory zapas gliny, fartuchy ochronne, ściereczki do rąk… Jednego składnika – wody – dostarczyliśmy mu sami. Bez kursu wstępnego, gdy tylko koło zostało wprawione w ruch, pierwszy adept sztuki garncarskiej został powołany na stanowisko pracy. Madzia, podobnie jak i wszyscy jej następcy, spisała się znakomicie! I ona, i jej koleżanki oraz koledzy wrócili tego dnia do domu z pierwszymi własnoręcznie wykonanymi garnkami. Co prawda, zupy w nich nie ugotują, ale jako pamiątki długo będą ich cieszyły. Dziewczęta szybko zauważyły też dodatkowy atut kontaktu z mokrą glinianą masą – dłonie stały się gładsze niż po zabiegach kosmetycznych!

  

 GALERIA

Powrót po wakacjach

Po wakacyjnej przerwie zajęcia w świetlicy środowiskowej w Bielicach odbywają się w nowej siedzibie – w Zespole Szkół Publicznych w Bielicach. Dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki od godziny 16.00 do 18.00 uczniowie mogą uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji lub po prostu miło spędzić czas z grupą rówieśników. Wśród stałych bywalców są  także dzieci z Parsowa i Babina.

  

  

Dzień Matki

    W maju poza stałym miesięcznym programem zajęć świetlicowych dzieci uczciły święto mam, wykonując w przeddzień Dnia Matki kwiatki z okazjonalnym wierszykiem. Kilka dni później uczestniczyły wraz z opiekunem w spotkaniu integracyjnym świetlic środowiskowych z gminy Bielice zorganizowanym w Chabowie przez panią Iwonę Kochel. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość miłego i aktywnego spędzenia wolnego czasu   Dziękujemy za zaproszenie i możliwość miłego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

   

   

Wielkanocne tradycje

Czekając na święta Wielkiej Nocy, przypominaliśmy sobie, z czym nam się one kojarzą, co jest ich najprzyjemniejszą stroną. Tradycja pielęgnowana we wszystkich domach to malowanie jajek, święcenie ich, wspólne śniadanie w pierwszy dzień świąt Wielkanocy, oblewanie się wodą w poniedziałek wielkanocny…
    Nie wszyscy mieli ochotę na własnoręczne wykonanie palmy, ale malowanie jajek skusiło każdego. Internet ułatwiał nam poznanie historii śmigusa – dyngusa.

 

  

  

  

Ferie

W czasie ferii zimowych zajęcia odbywają się codziennie przez jeden tydzień. Korzystamy wówczas dodatkowo z możliwości rozgrywania meczów w sali gimnastycznej ZSP w Bielicach. Umożliwiamy uczestniczenie w zajęciach wszystkim dzieciom spędzającym ferie na terenie naszej miejscowości.

  

  

Licznik odwiedzin:
5394565

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia