Kontrakt Samorządowy Pyrzyce+


 

Strona internetowa szkoły:  spbielice.edupage.org


W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie Szkoły Podstawowej w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS ”Pyrzyce+”  pod linkiem https://spbielice.edupage.org/text/?text=text/text11&subpage=5 dostępny jest stale aktualizowany Harmonogram Form Wsparcia na rok szkolny 2019/2020. 


W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie Szkoły Podstawowej w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS ”Pyrzyce+”

serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w organizowanych zajęciach w kolejnym roku szkolnym 2019/2020. Dokumenty do pobrania dostępne są w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach oraz na stronie internetowej pod linkiem  https://spbielice.edupage.org/text/?text=text/text11&subpage=7


Informacja z realizacji zajęć w ramach Kontraktu Samorządowego” Pyrzyce+”  po roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach prowadzone były zajęcia dodatkowe dla uczniów, w ramach projektu pn. „Wsparcie Szkoły Podstawowej w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS ”Pyrzyce+”. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach wiekowych i  objęły 120 uczniów.

W klasach I –III szkoły podstawowej odbywały się zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z edukacji polonistycznej, dydaktyczno- wyrównawcze z edukacji matematycznej, korekcji wad postawy i ruchowe, logopedyczne, zajęcia rozwijające umiejętności polonistyczne i matematyczne, korekcyjno – kompensacyjne, oraz zajęcia o charakterze terapeutycznym (socjoterapeutycznym). W tej grupie wiekowej uczęszczało 31 uczniów.

Dla uczniów klas IV – VI oferta obejmowała pracę z uczniem zdolnym na zajęciach rozwijających z języka niemieckiego, języka angielskiego, historii, matematyki i informatyki, oraz dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki, dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego, korekcyjno – kompensacyjne, zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym (dla uczniów z zaburzonym zachowaniem). Łącznie z zajęć korzystało 37 uczniów.

Natomiast uczniowie klas VII –VIII oraz III gimnazjum mogli uczęszczać na zajęcia rozwijające z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, rozwijające z języka angielskiego (dwie grupy), rozwijające z języka niemieckiego, doradztwo zawodowe, dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego (dwie grupy), dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki (praca odbywała się w trzech grupach), korekcyjno-kompensacyjne. Na te zajęcia uczęszczało 52 uczniów.

Dziesięć sal lekcyjnych zostało wyposażonych w doskonałej jakości tablice interaktywne i laptopy. Obecnie tylko dwie sale (muzyczna i katechetyczna) nie posiadają takiego sprzętu, można więc uznać, że 95% lekcji odbywa się z wykorzystaniem TIK. Ponadto w jednej z sal edukacji wczesnoszkolnej został zainstalowany magiczny dywan. Wykorzystywany jest przez klasy najmłodsze do zabaw interaktywnych.


                                                                                   

WSPARCIE Z ZAKRESU TIK

W dniu 27 września 2018 r. członkowie Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Bielicach zostali przeszkoleni w obsłudze  narzędzi TIK – projektorów multimedialnych i tablic interaktywnych. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistę firmy NORDWECO -  dostawcę tablic interaktywnych, projektorów, laptopów z oprogramowaniem do klasopracowni (wyposażono 10 klas) oraz magicznego dywanu. Nauczyciele poznali możliwości tablicy interaktywnej, znaczenie i zastosowanie klawiszy funkcyjnych tablicy, sposoby wykorzystania jej na zajęciach o różnych specjalnościach, zasady obchodzenia się ze sprzętem i dbania o jego dobrą kondycję. W szkoleniu brało udział 28 osób.

 

NAUCZYCIEL I RODZIC. BUDOWANIE WZAJEMNYCH RELACJI.

Szkolenie odbyło się 20 listopada 2018 r. W szkoleniu brało udział 28 członków Rady Pedagogicznej. Spotkanie było prowadzone pod patronatem Salonu Edukacyjnego EMPIRIA. Prowadząca poruszała zagadnienia związane z rozpoznawaniem oczekiwań rodziców i możliwości szkoły, istnieniu barier komunikacyjnych: rodzice – nauczyciele i sposobom ich pokonywania, pomysłom na współpracę z rodzicami – jak radzić sobie z rożnymi formami niechęci i oporu. Szczególną uwagę poświęciła radzeniu sobie własnymi emocjami i uczuciami naszych rozmówców.


 

Wsparcie Szkoły Podstawowej w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS”Pyrzyce+”

nr projektu: RZPZ.08.05.00-32-K014/16

W ramach projektu w roku szkolnym 2018/2019 są prowadzone zajęcia w trzech grupach wiekowych.

Klasy 1 – 3 SP – zajęcia: korekcyjno – kompensacyjne (2 grupy), dydaktyczno - wyrównawcze w edukacji polonistycznej, dydaktyczno - wyrównawcze w edukacji matematycznej, rozwijające umiejętności polonistyczne i matematyczne, logopedyczne (2 grupy), socjoterapeutyczne, korekcji wad postawy i ruchowe.

Klasy 4 – 6 SP- zajęcia: korekcyjno – kompensacyjne, dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego, dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki, rozwijające z historii, rozwijające z języka angielskiego, rozwijające z języka niemieckiego, rozwijające z matematyki i informatyki, socjoterapeutyczne.

Klasy 7 – 8 SP i III Gim. – zajęcia: korekcyjno – kompensacyjne, dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego (2 grupy), dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki (2 grupy), rozwijające z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, rozwijające z języka angielskiego, rozwijające z języka niemieckiego, doradztwo zawodowe (2 grupy).

 


W związku z realizacją projektu Wsparcie Szkoły Podstawowej w Bielicach w kształceniu ogólnym działaniami edukacyjnymi i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego Kontraktu Samorządowego „Pyrzyce+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego

informujemy, iż trwa nabór do uczestnictwa w zajęciach realizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach 

Na zajęcia dodatkowe przyjmowane są uczniowie szkoły podstawowej , gimnazjum na podstawie złożonej „Deklaracji Uczestnictwa” oraz spełniające kryteria określone w Regulaminie Uczestnictwa w Projekcie dostępnym na stronie https://spbielice.edupage.org/ .  Dokumenty do pobrania dostępne są w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach oraz na stronie internetowej spbielice.edupage.org.  

Regulamin_uczestnictwa_w_projekcie.odt

Deklaracja_uczestnictwa.odt

deklaracja_uczestnictwa_w_poszczegolnych_zajeciach.odt

Formularz_rekrutacyjny.odt

oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody.odtLicznik odwiedzin:
5394632

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia