REWITALIZACJA

 

Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023

file:///C:/Users/OEM/Downloads/LPR%20po%20zmianie%20Bielice%20z%20numerem%20uchwa%C5%82y.pdf

 

 

 


WÓJT BIELIC ZAPRASZA

na zapoznanie się ze zmianami zapisów
w Lokalnym Programie Rewitalizacji
dla Gminy Bielice na lata 2017-2023

 

 

W związku z trwającymi pracami nad aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji, zapraszamy mieszkańców gminy, w szczególności mieszkańców obszarów zdegradowanych ujętych w Programie oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, do zapoznania się z wprowadzanymi zmianami w projektach:

PG2 dla obszaru Babinek - Wsparcie obszaru rewitalizacji – powstanie nowych miejsc pracy poprzez budowę winiarni, pokoi gościnnych, Sali konferencyjnej wraz z wyposażeniem w Babinku oraz drogi dojazdowej do obiektu (wewnętrznej) oraz na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się:

11.02.2019r. od godziny 12.00-15.00 w Urzędzie Gminy w Bielicach, pokój nr 11

 

Projekt dokumentu dostępny jest na stronie www.bielice.com.pl oraz w Urzędzie Gminy w Bielicach pokój nr 11.

 


W dniach 2,3 i 4 października w Babinku, Nowym Chrapowie, Chabówku, Będgoszczy i Nowych Liniach  odbyły się otwarte spotkania informacyjne z udziałem przedstawiciela firmy zewnętrznej opracowującej LPR w ramach projektu pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.

Spotkanie dotyczyło zaproponowanego obszaru rewitalizacji i planowanych na nim przedsięwzięć. Udział w nim wzięli m.in. Wójt Gminy Bielice Zdzisław Lech Twardowski, Sekretarz Kamela Wilczyńska, przedstawiciele zespołu ds. wdrażania projektu, radni, sołtysi, mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń.

Pierwszym punktem spotkań było zapoznanie obecnych osób z pojęciem rewitalizacji i założeniami Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Głównym tematem spotkania było omówienie i wypełnienie ankiet, które służyć mają wykonaniu diagnozy pogłębionej. Ekspert zewnętrzny podpowiedział, jak je uzupełnić, podsunęli pomysły na działania rewitalizacyjne w wyznaczonym obszarze. Jednak to sami obecni zdecydują, czy są zainteresowani wzięciem udziału we wspólnym procesie opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Bielice.

Uzupełnienie ankiety zajmuje ok 10 minut. To czas, który warto zainwestować w przyszłość swoją i swoich bliskich. W związku z tym zachęcamy do składania ankiet a także czynnego udziału w procesie tworzenia lokalnego programu. Dokument ten ma pomóc w stworzeniu programu z którego będą Państwo korzystać, bo jak podkreślano wcześniej nie jest dokument dla urzędników, a dla Was, ludzi mieszkających i działających w naszej gminie. Ma ułatwić życie, poprawić jego jakość a przede wszystkim pobudzić do działania, poprawić warunki społeczne, ekonomiczne czy gospodarcze. Uzupełnione ankiety składać można do 16 października 2017 r.

Gorąco zachęcamy wszystkich i każdego z osobna do zainteresowania się tematem rewitalizacji w Gminie Bielice.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy w Bielicach, ul. Niepokalanej 34, pok. nr 11, tel. (091) 56-44-235, http://www.bielice.com.pl zakładka REWITALIZACJA


>>> ANKIETA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY BIELICE - MIEJSCOWOŚĆ NOWE LINIE

>>> ANKIETA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY BIELICE - MIEJSCOWOŚĆ BĘDGOSZCZ

>>> ANKIETA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY BIELICE - MIEJSCOWOŚĆ CHABÓWKO

>>> ANKIETA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY BIELICE - MIEJSCOWOŚĆ BABINEK

>>> ANKIETA DOTYCZĄCA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA GMINY BIELICE - MIEJSCOWOŚĆ NOWE CHRAPOWO


>>> Diagnoza służąca wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Bielice


 >>> Projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023

>>> Projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023 po konsultacjach z mieszkańcami 


>>> Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023 uchwalony przez Radę Gminy Bielice 28 grudnia 2017 r.Konferencja podsumowująca projekt pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023”

W czwartek 18 stycznia odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023”. Spotkanie prowadziła p. Agnieszka Powroźnik z firmy ECD Oddział Szczecin, która przedstawiła podsumowanie prac nad „Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Bielice na lata 2017-2023” oraz system jego wdrażania i monitoringu. W trakcie spotkania obecni dowiedzieli się czym jest rewitalizacja, na jakiej podstawie wyznaczone zostały obszary rewitalizacji występujące na terenie Gminy Bielice, oraz jak przebiegał proces powstawania dokumentu.

Podczas konferencji przedstawiono listę przedsięwzięć zgłoszonych do programu. Wszystkie przedsięwzięcia umieszczone w ramach niniejszego programu mają niebagatelne znaczenie dla prawidłowości i efektywności prowadzonego na obszarze gminy procesu rewitalizacji. Stanowią one podstawę działań, które mają przyczynić się m.in. do integracji społecznej oraz poprawy warunków życia mieszkańców gminy. LPR ma charakter strategii i jest zasadniczym dokumentem, który służy zaplanowaniu i realizacji procesu rewitalizacji. Ujęte w nim działania opierają się na pozyskaniu środków z zewnątrz. W związku z tym ubieganie się o dofinansowanie na realizację założonych przedsięwzięć bez tego dokumentu byłoby bardzo utrudnione

Przypominamy, iż Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice powstał w ramach realizacji projektu pn. „Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014–2020 oraz ze środków budżetu państwa.


>>> Projekt uchwały w sprawie zmiany Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Bielice na lata 2017-2023

Licznik odwiedzin:
5394569

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia