Przemoc Boli

Informujemy, że w tym roku (2017) Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Przemoc Boli" 

Z programu Przemoc boli! odbiorcy dowiedzą się m.in., że: przemoc rówieśnicza nie jest normalna nawet w okresie dorastania, przemoc w szkole to nie jest działanie wyizolowane (niestety, coraz bardziej powszechne) i nigdy nie zachodzi tylko między sprawcą a ofiarą, powstrzymanie przemocy w szkole jest możliwe, ale wymaga czasu i konsekwencji, przemoc fizyczna wcale nie jest gorsza niż słowna – hejt, cyberprzemoc to także poważne zagrożenia.


W ramach Kampanii „Przemoc Boli” pod koniec kwietnia br. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach przekazała ulotki, plakaty do Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach,  świetlic podwórkowych w: Swochowie, Liniach, Parsowie, Babinie oraz do Gminnej Biblioteki Publicznej celem wykorzystania ich zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2017 Wójta Gminy Bielice z dnia 04.04.2017r.


W dniu 18 maja 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Bielicach odbyło się szkolenie  pt. „Syndromy doznawania przemocy wśród dzieci”, w którym  uczestniczyło około 30 nauczycieli. Nauczyciele mieli możliwość zapoznania się  między innymi z procedurą Niebieskiej Karty,  którą winni wykorzystywać jako narzędzie pracy w przypadku gdy jest podejrzenie stosowania przemocy przez rodzica/ rodziców wobec ucznia. Ponadto prowadzący przedstawił  syndromy zachowania jakie występują u dziecka z przemocą fizyczną i psychiczną. Omawiane były również zasady i sposoby postępowania nauczycieli wobec problemu frustracji, agresji i przemocy uczniów. Szkolenie sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach w ramach kampanii „Przemoc Boli”.


Informacja

z  Kampanii „ Przemoc Boli”

 Zgodnie z Zarządzenie Nr 4/2017 Wójta Gminy Bielice z dnia 04 kwietnia 2017r. w sprawie powołania zespołu ds. wdrażania i realizacji kampanii pt. ,,Przemoc Boli” na terenie Gminy Bielice w okresie od 4 kwietnia 2017r.  do 15  grudnia 2017r.   zrealizowano następujące zadania:

Miesiąc: kwiecień 2017r.

Przekazano  do im. Jana Pawła II w Bielicach, świetlic podwórkowych w: Swochowie, Liniach, Parsowie, Babinie oraz do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bielicach ulotki oraz plakaty dot. Kampanii  pt. „Przemoc Boli”.

Miesiące: kwiecień - grudzień 2017r.

Wolontariusze  z Zespołu Szkół Publicznych  a od września 2017r. ze  Szkoły Podstawowej   im. Jana Pawła II w Bielicach  pomagali  w nauce słabszym uczniom na terenie szkoły. Pomoc udzielana była  według wskazań nauczycieli  i współpracy  asystenta rodziny.

Miesiąc: maj 2017r.                                                                                      

 Odbyło się w dniu 18 maja 2017r. szkolenie, w który uczestniczyło około 30  nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach pt. „ Syndromy doznawania przemocy wśród dzieci”.  Nauczyciele mieli możliwość zapoznania się między innymi z procedurą Niebieskiej Karty, które winni wykorzystać jako narzędzie pracy w przypadku gdy jest podejrzenie stosowania przemocy przez rodzica/ rodziców wobec ucznia. Ponadto prowadzący przedstawił syndromy zachowania jakie występują u dziecka z przemocą fizyczną i psychiczną . Również omawiane były zasady i sposoby reagowania nauczycieli w obliczu problemów frustracji , agresji i przemocy uczniów.  
Miesiąc: czerwiec 2017r.                                                                           
01 czerwca na boisku sportowym w Swochowie z okazji Dnia Dziecka odbyło się spotkanie integracyjne  dla dzieci z świetlic podwórkowych w: Swochowie, Liniach, Parsowie i Babinie. Na dzieci czekały przygotowane atrakcje m.in. malowanie buzi, kącik plastyczny, zabawy ruchowe
i  konkurencje sportowe.

-  Dnia 3 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Czas na zdrowie”.  Głównym celem  była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
W festynie tym uczestniczyli  dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe z terenu Gminy Bielice. W imprezie wzięły udział również dzieci i  młodzież z świetlic podwórkowych  w Swochowie, Liniach, Parsowie oraz w Babinie.                                    

Miesiące: wrzesień/ październik 2017r.               

Dzieci i młodzież ze  świetlic podwórkowych w: Parsowie, Liniach, Babinie  przyłączyły się do Akcji sprzątania świata pt. „Kocham, lubię szanuję , NIE ŚMIECĘ”.

Miesiąc:  Październik /Listopad 2017r.                                 

W ramach zajęć wychowawczych w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach oraz
w świetlicach podwórkowych w: Swochowie, Liniach, Parsowie oraz Babinie została przeprowadzona pogadanka na temat „ przeciwdziałania przemocy ” z wykorzystaniem ulotek  z Kampanii „Przemoc Boli.”

MIESIĄC: grudzień 2017r.                           
                              
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach 21 września 2017 r. odbyły się   
2 warsztaty profilaktyczne  pt. „W wirtualnej ( nie) rzeczywistości  oraz 1 warsztat  „Przemoc odbierze ci moc ”. W warsztatach tych uczestniczyli uczniowie klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz I, II i III klasa gimnazjum. W związku z przeprowadzeniem ww. warsztatów, nie udało się zrealizować  z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach  obchodów  „Światowego Dnia  AIDS ”.

Licznik odwiedzin:
5394624

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia