Przemoc Boli

Informujemy, że w tym roku (2017) Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Przemoc Boli" 

Z programu Przemoc boli! odbiorcy dowiedzą się m.in., że: przemoc rówieśnicza nie jest normalna nawet w okresie dorastania, przemoc w szkole to nie jest działanie wyizolowane (niestety, coraz bardziej powszechne) i nigdy nie zachodzi tylko między sprawcą a ofiarą, powstrzymanie przemocy w szkole jest możliwe, ale wymaga czasu i konsekwencji, przemoc fizyczna wcale nie jest gorsza niż słowna – hejt, cyberprzemoc to także poważne zagrożenia.


W ramach Kampanii „Przemoc Boli” pod koniec kwietnia br. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach przekazała ulotki, plakaty do Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Bielicach,  świetlic podwórkowych w: Swochowie, Liniach, Parsowie, Babinie oraz do Gminnej Biblioteki Publicznej celem wykorzystania ich zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2017 Wójta Gminy Bielice z dnia 04.04.2017r.


W dniu 18 maja 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Bielicach odbyło się szkolenie  pt. „Syndromy doznawania przemocy wśród dzieci”, w którym  uczestniczyło około 30 nauczycieli. Nauczyciele mieli możliwość zapoznania się  między innymi z procedurą Niebieskiej Karty,  którą winni wykorzystywać jako narzędzie pracy w przypadku gdy jest podejrzenie stosowania przemocy przez rodzica/ rodziców wobec ucznia. Ponadto prowadzący przedstawił  syndromy zachowania jakie występują u dziecka z przemocą fizyczną i psychiczną. Omawiane były również zasady i sposoby postępowania nauczycieli wobec problemu frustracji, agresji i przemocy uczniów. Szkolenie sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach w ramach kampanii „Przemoc Boli”.

 

Licznik odwiedzin:
3045929

Obsługa techniczna
ALFA TV


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd


Kalendarz imprez

  Październik 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia