Babin

INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  03 stycznia 2017 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Marzec 2017

W marcu rozmawialiśmy nt. zachowań asertywnych w grupie rówieśniczej oraz agresji i złości. Dzieci uczyły się także, jak być dobrym kolegą/ koleżanką. W tym miesiącu spotkaliśmy się z dziećmi ze świetlicy w Parsowie, gdzie wspólnie spędzaliśmy czas bawiąc się oraz piekąc kiełbaski na ognisku. Uczestnicy marcowych zajęć tradycyjnie wykonali marzannę, którą utopili na znak powitania wiosny. Miniony miesiąc przyniósł nam piękną pogodę. W związku z tym zajęcia często odbywały się na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogły wspólnie spędzać czas.

>>> Galeria


Informacja

Zajęcia świetlicowe w świetlicy podwórkowej w miejscowości Babin z dnia 11.04.2017r. (wtorek) zostają przeniesione

na dzień 12.04.2017r. (środa).

 

Opiekun świetlicy 


Luty 2017

W drugim tygodniu lutego na świetlicy podwórkowej w Babinie zostały zorganizowane ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W ramach zajęć zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla dzieci ze świetlicy w Babinie i Parsowie, podczas którego uczestnicy zajęć spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkania dzieci i młodzież uczestniczyły we wspólnych zabawach m.in. graliśmy w kalambury. Dzieci spędziły miło czas grając w gry stolikowe, rozwiązując quizy, rebusy oraz krzyżówki.  Ostatniego dnia ferii wybraliśmy się na wycieczkę do kręgielni w Stargardzie. W trakcie przerwy w grze dzieci jadły pyszną pizzę. W trakcie trwania zajęć każdego dnia na dzieci czekał jedno daniowy, gorący posiłek oraz ciepły napój. W ramach zajęć zostały również przeprowadzone zajęcia nt. „Moja rodzina i ja” oraz „ Bez złości mamy więcej radości”.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia na świetlicy podwórkowej z przyczyn organizacyjnych zostały przeniesione na dzień 01 marca 2017 r. i odbędą się w świetlicy wiejskiej w Parsowie.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Styczeń 2017

Styczeń upłynął nam na wspólnych zabawach i rozmowach. Poruszyliśmy problem palenia papierosów oraz zażywania dopalaczy wśród coraz młodszych dzieci. Rozmawialiśmy o negatywnym wpływie używek na organizm człowieka. W tym miesiącu zorganizowaliśmy karnawałowy pokaz mody. Dzieci same przygotowywały swoje stylizacje, które omawiała prowadząca pokaz. Było również jury, które przyznawało punkty. W związku z obchodzony w styczniu Dniem Babci  i Dziadka dzieci przygotowały drobne upominki z masy solnej dla swoich dziadków. Na ostatnich zajęciach w tym miesiącu dzieci lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Przy tej okazji rozmawialiśmy też o złości i agresji oraz o sposobach rozładowywania złych emocji. Przygotowywaliśmy również pyszne tosty z serem oraz ciepłą herbatę.

>>> GALERIA


Grudzień 2016

Na grudniowych zajęciach na świetlicy środowiskowej dzieci wykonały choinki z makaronu. Rozmawialiśmy również o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Na ostatnich w tym roku zajęciach dzieci otrzymały drobne upominki, które sprawiły im wiele radości.

>>> Galeria

Listopad 2016

Listopad upłynął nam na wspólnych grach i zabawach. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych. W związku z przypadającym 11 listopada Świętem Niepodległości, uczestnicy zajęć zostali podzieleni na cztery zespoły. Każdy z nich miał inne zadania, które związane były z ww. świętem. Na zajęciach wykonywaliśmy również dekorację naszej sali na zabawę andrzejkową, która odbyła się 29 listopada. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w konkursach i wróżbach andrzejkowych.

>>> Galeria


Październik 2016

W tym miesiącu postanowiliśmy zrobić porządki na naszej świetlicy. Dzieci myły stoliki, zamiatały i układały gry na półkach. Po skończonej pracy zjedliśmy przygotowane przez siebie hamburgery. Kolejne zajęcia spędziliśmy na nauce szycia. Przyjechała do nas Pani Ania, która pokazała nam, jak szyć na maszynie. Dzieci same uszyły maskotki, które zabrały ze sobą do domu. Na ostatnich zajęciach urządziliśmy sobie Halloween. Dzieci wykonały lampiony. Było mnóstwo słodyczy oraz zabaw i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Babin, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca począwszy od  6 września 2016 r. w godzinach od 16.00 do 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Wrzesień 2016

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się zajęcia na świetlicy środowiskowej. W związku z piękną wrześniową pogodą zajęcia spędzaliśmy przeważnie na świeżym powietrzu. Dzieci opowiadały o swoich wakacjach, wspólnie grały w piłkę. W związku z tym, że we wrześniu organizowana jest akcja sprzątania świata, w naszej świetlicy również mieliśmy zajęcia dot. m. in. segregacji odpadów. Po zajęciach udaliśmy się w teren, w celu pozbierania śmieci na naszej wsi. Na ostatnie zajęcia integracyjne wybraliśmy się do świetlicy w Parsowie. Wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku. Jednak najwięcej frajdy sprawiły dzieciom zawody sportowe zorganizowane na boisku.

>>> GALERIA


Wycieczka do ZOO

W piątek 27 maja br. dzieci i młodzież biorące czynny udział w zajęciach prowadzonych na świetlicach środowiskowych w miejscowości Linie, Parsów, Babin oraz Swochowo wraz z opiekunami udały się na wycieczkę integracyjną do Poznania.  Wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Dzieci i młodzież miały możliwość przez kilka godzin zwiedzać Zoo oraz  uczestniczyć w lekcji przyrody, która dostarczyła wszystkim obecnym porcję nowych wiadomości na temat otaczającego nas świata zwierząt.  Bezpłatnie dla uczestników  wycieczki zapewniony został  przejazd, bilety wstępu oraz  obiad. Podczas wyjazdu dzieci, które wzorowo uczęszczały na zajęcia prowadzone na świetlicach środowiskowych i uzyskały stu procentową frekwencję zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Takimi osobami są:

LINIE: Dawid Sołtys, Nikola Kierylak

PARSÓW: Nikola Kosińska, Roksana Kosińska, Julia Kantor

BABIN: Marta Świst, Julia Ignasiak

SWOCHOWO: Marta Stańczak, Katarzyna Stańczak, Julia Stańczak, Roksana Mikulska, Wiktoria Parada

Sponsorami wycieczki była Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Maj 2016

Na pierwszych zajęciach w maju dzieci wykonały pracę plastyczną pod tytułem „Pod dobra opieką rozwijam skrzydła”, przez co nasza świetlica przyłączyła się do udziału w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Na kolejnych zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę rowerową, natomiast po powrocie zrobiliśmy tosty oraz graliśmy w gry zespołowe. Zajęcia w maju spędziliśmy głównie na świeżym powietrzu bawiąc się wspólnie. Na zakończenie zajęć udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Zoo razem z dziećmi z pozostałych świetlic środowiskowych. Wyjazd dla dzieci ufundowała Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki sponsorom nagrodzone zostały również dzieci, które systematycznie uczęszczały na zajęcia świetlicowe.

>>> GALERIA


INFORMACJA

Informujemy, że w sobotę 21 maja 2016 r. odbędzie się wycieczka rowerowa do Glinnej. Zbiórka: świetlica wiejska godz. 10.15. Wszystkie osoby, które zgłosiły się na wycieczkę muszą mieć sprawny technicznie rower, kamizelkę odblaskową, kartę rowerową oraz kanapkę i napój. Przypominamy, że osoby, które zgłosiły się na wycieczkę a nie maja karty rowerowej muszą mieć opiekuna. Prosimy o wygodny, stosowny do pogody ubiór. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające wycieczka zostanie odwołana a zajęcia 21 maja odbędą się o godz. 10.15 na świetlicy wiejskiej.

Jednocześnie informujemy, że zajęcia na świetlicy w dniu 17 maja 2016 r. zostają odwołane.

 

Opiekun świetlicy

Joanna Szewczyk


Kwiecień 2016

Na pierwszych zajęciach w kwietniu, dzięki pomocy pani Sołtys mieliśmy ognisko. Pogoda była piękna, w związku z tym całe zajęcia spędziliśmy nad jeziorem, bawiąc się w chowanego i grając w piłkę. Niestety na kolejnych zajęciach nie było już tak pięknej pogody. W związku tym zorganizowaliśmy seans filmowy. W tym miesiącu dzieci przygotowały spaghetti. Na każdych zajęciach korzystały również ze słodkiego poczęstunku oraz napoi. W trackie zajęć dziewczynki chętnie kolorowały  i malowały, natomiast chłopcy grali w piłkę. Kwiecień upłynął nam na wspólnych grach i zabawach, graliśmy m.in. w kalambury, państwa-miasta, tenisa stołowego.

>>> GALERIA


Marzec 2016

W związku z pierwszym dniem wiosny, postanowiliśmy zorganizować wiosenny pokaz mody. Dzieci same projektowały i szyły swoje stroje. Z pozostałych skrawków materiału wykonaliśmy Marzannę, którą zgodnie z tradycją utopiliśmy. Na świetlicy obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek słodki poczęstunek oraz wykonali kwiaty z bibuły. Z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne dzieci wykonały ozdoby świąteczne oraz malowały jajka.  Wykonaliśmy również flagi państw oraz stojak na nie. Na ostatnich zajęciach w marcu zorganizowaliśmy seans filmowy z popcornem i słodkościami oraz graliśmy w kalambury.

>>> GALERIA


Luty 2016

W pierwszym tygodniu lutego na świetlicy środowiskowej zostały zorganizowane dla dzieci i młodzieży ferie zimowe. W pierwszym dniu ferii dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. W tym dniu dzieci zrobiły chipsy, którymi zajadały się podczas oglądania bajki. Drugiego dnia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Pyrzycach w celu przypomnienia zasad bezpieczeństwa, aby ferie zimowe były nie tylko udane, ale i bezpieczne. Naszą świetlicę środowiskową odwiedziła również Pani Leśnik z Nadleśnictwa Gryfino, która przybliżyła wszystkim obecnym życie zwierząt, które możemy spotkać podczas wizyty w lesie. Przygotowane gry edukacyjne i  zabawy bardzo zainteresowały dzieci. Uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki. Ponad to na świetlicy odbyły się zawody sportowe. Każdy mógł zaprezentować swoją popisową konkurencję. Dzieci spędziły miło czas wspólnie bawiąc się i grając w gry. Maluchy chętnie malowały i kolorowały, natomiast starsze dzieci wykonały maski karnawałowe. Na milusińskich każdego dnia czekał pyszny poczęstunek oraz ciepły napój. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci piekły pizzę oraz pączki z okazji tłustego czwartku. Ostatniego dnia zajęć wybraliśmy się wspólnie z dziećmi ze świetlicy w Liniach i Parsowie na wycieczkę do kina, na bajkę pod tytułem "Misiek w Nowym Yorku" oraz "Alvin i wiewiórki".

>>> GALERIA


Styczeń 2016

Dzięki funduszom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od stycznia 2016 r. działalność rozpoczęła świetlica środowiskowa w Babinie. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólnie grały i bawiły się. Na kolejnym spotkaniu robiliśmy naleśniki. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie brali udział w zajęciach. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz gorąca herbatę i mleko.Informacja

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież, że od 22 stycznia 2016 r.
w każdy wtorek miesiąca na świetlicy wiejskiej w miejscowości Babin odbywać się będą zajęcia świetlicowe prowadzone
od godziny 16.00 do godziny 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Licznik odwiedzin:
2788674

Obsługa techniczna
ALFA TV


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

Lokalne
Centrum
Certyfikacji

e-Obywatel

Praca
PomorzezachodnieDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd


Kalendarz imprez

  Kwiecień 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia