Swochowo

Maj i czerwiec 2018

W maju i czerwcu dzieci ze świetlicy w Swochowie się nie nudziły. Pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom oraz zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci robiły "słoiczek wspomnień" na Dzień Matki oraz przygotowywały desery lodowe. Na zakończenie wakacji została zorganizowana wycieczka do pobliskiego lasu. W gospodarstwie rolnym p. Stanisława Kuliga zapoznaliśmy się z procesem powstawania miodu oraz dowiedzieliśmy się dużo o pszczołach. Na koniec spotkania zostaliśmy poczęstowani świeżym miodem prosto z pasieki. Następnie dzieci zrobiły domki przyjazne pożytecznym owadom, przyłączając się do akcji "Gmina Bielice przyjazna pszczołom". Na koniec udaliśmy się na spotkanie z leśniczym, który opowiadał ciekawe historie oraz pomógł nam powiesić budki lęgowe dla owadów.

>>> Galeria


Kwiecień 2018

W tym miesiącu dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w świetlicy podwórkowej spędziły miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu.  W sobotę 21 kwietnia wraz z uczestnikami ze świetlic podwórkowych z miejscowości Parsów oraz Babin udaliśmy się do miejscowości Kozielice, gdzie w Miejskim Domu Kultury został zorganizowany turniej dzieci ze świetlic podwórkowych pn. „Siódme Poty”. Sześć drużyn zmagało się  w przygotowanych konkurencjach sportowych. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz  dwie gry planszowe. W drodze powrotnej do domu udaliśmy się do Mc Donalds. Odbyły się również zajęcia z sensoplastyki, gdzie dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością.

>>> Galeria


Marzec 2018

Po wielu dniach przygotowań  09 marca 2018 roku dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone w świetlicach podwórkowych w miejscowości Babin, Parsów oraz Swochowo udały się wraz z opiekunami do Domu Seniora – Babie Lato w miejscowości Swochowo,  aby przedstawić przygotowany występ artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Po recytacji wierszy i odśpiewaniu piosenek zostały wręczone wszystkim obecnym Panią własnoręcznie wykonane  kwiaty. Przygotowany występ artystyczny i skromne upominki sprawiły wszystkim wiele radości i wzruszeń.

>>> Galeria


Luty 2018

W miesiącu lutym odbyły się cztery spotkania na świetlicy podwórkowej podczas których dzieci korzystały z zabawek i przyborów plastycznych. Wspólnie zrobiliśmy sałatkę owocową. W pierwszym tygodniu dzieci wraz z koleżankami z innych świetlic udały się do Domu Seniora " Babie Lato"w Swochowie na uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Zaprezentowaliśmy tam przedstawienie artystyczne, wręczyliśmy własnoręcznie robione laurki oraz kwiaty.

>>> Galeria


Styczeń 2018

W miesiącu styczniu br. na świetlicy w Swochowie czekało wiele atrakcji . Dzieci mogły poczuć się jak w kinie oglądając bajkę na dużym ekranie pt. ,,Mój przyjaciel’’. W miesiącu styczniu odbyły się również zajęcia, które mały uatrakcyjnić ferie zimowe. Dzieci wykonywały prace plastyczne , spotkały się ze strażakami i policjantką. Odbyły się również zajęcia zumby i zajęcia sensoplastyczne przeprowadzone przez Panią Anie Stefanowską. Dzieci na zakończenie ferii pojechały do kina. Dzieci wykonały laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka .

>>> GaleriaINFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Swochowo, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy czwartek miesiąca począwszy od 11stycznia 2018r. w godzinach od 16:00 do 19:00

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 


Listopad i grudzień 2017

W miesiącu listopadzie w świetlicy podwórkowej w Swochowie nie zabrakło atrakcji. Dzieci uczestniczyły w zajęciach taneczno - ruchowych (zumba), czyli żywiołowy taniec, który eleminuje nudę. Wykonywały prace techniczno - plastyczne "Mikołaje". Dzieci grały w gry planszowe, stolikowe i kalambury. Uczestniczyły w zajęciach na temat: "Potrafię nazywać i rozpoznawać uczucia" oraz "Bez złości mamy więcej radości". Nie zabrakło również poczęstunku. W miesiącu grudniu został zorganizowany wspólny wyjazd mikołajkowy do Parku trampolin w Szczecinie. Wszyscy doskonale się bawili.

>>> Galeria


Październik 2017

W miesiącu październiku dzieci ze świetlicy podwórkowej w Swochowie pojechały na wycieczkę integracyjną do Gminnego Ośrodka Kultury w Kozielicach na festiwal klocków drewnianych. Dzieci brały udział w zabawie polegającej na układaniu budowli z klocków. Każdy uczestnik musiał wykazać się kreatywnością i pracą w grupie.

W ciągu spotkań świetlicowych rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, jakie są najważniejsze składniki pożywienia oraz z czego robi się różne produkty żywnościowe i co się na nie składa. Wspólnie wykonywaliśmy soki warzywno - owocowe. Razem bawiliśmy się mąką, kaszą, olejem, barwnikami spożywczymi oraz dodatkami o różnej fakturze i strukturze. Każdy tworzył swoje ludziki, zwierzęta i różne postacie co wpłynęło na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. Takie wspólne zabawy pogłębiły nasz kontakt emocjonalny, twórcze myślenie, poznanie nowych form i działań artystycznych.

>>> Galeria


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Swochowo, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy poniedziałek miesiąca począwszy od 02 października 2017r. w godzinach od 15:30 do 18:30

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Swochowo, że zajęcia świetlicowe odbywać się będą w każdy piątek miesiąca począwszy od  13 stycznia 2017 r. w godzinach od 16.00 do 19.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Czerwiec 2017 Integracyjny Dzień Dziecka

01 czerwca na boisku sportowym w Swochowie odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na świetlice podwórkowe. Na dzieci czekały przygotowane atrakcje m.in. malowanie buzi, kącik plastyczny, zabawy ruchowe. W przerwach między zabawami dzieci mogły posilić się pieczonymi kiełbaskami na ognisku przygotowanym przez Radnego ze Swochowa Pana Stanisława Kuliga. Opiekunowie świetlic chcąc osłodzić ten dzień obdarowywali dzieci słodkimi upominkami. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez Panią Iwonę Kochel Przedstawiciela Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach. W trakcie imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła świetlica podwórkowa z Babina. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci dzieci na długi czas i będzie wywoływał uśmiech na ich twarzach. Opiekunowie świetlic dziękują za pomoc w organizacji spotkania Pani Iwonie Kochel, Panu Stanisławowi Kuligowi i Panu Bronisławowi Wójcikowi. Impreza została sfinansowana przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

>>> Galeria


Maj 2017

W tym miesiącu odbyły się cztery spotkania na świetlicy podwórkowej w Swochowie podczas których dzieci korzystały z zabawek i przyborów plastycznych. W pierwszym tygodniu odbyła się dyskusja i zabawa nt. "Potrafię rozpoznawać i nazywać uczucia”. W celu zobrazowania uczuć, jakie znamy została użyta tablica magnetyczna. Na materacach, przy muzyce relaksacyjnej uczyliśmy się pracować nad naszymi uczuciami oraz relaksować się. W tym czasie maluchy kolorowały. W drugim tygodniu dzieci malowały przed świetlicą kredą swojego kolegę i koleżankę, ponieważ rozmawialiśmy na temat „Dobry kolega i koleżanka”. W trzecim tygodniu odwiedziliśmy seniorów w „Domu Seniora Babie Lato” w Swochowie. Rozmawialiśmy też o tym, że warto być dobrym człowiekiem. Wraz z seniorami malowaliśmy, graliśmy w szachy, rozmawialiśmy i słuchaliśmy opowieści seniorów. Ostatni tydzień spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach. Dzieci w tym miesiącu jadły zapiekanki, zupę jarzynową oraz ciasto. Średnio uczęszczało 10 osób na zajęcia. Przeprowadzone w tym miesiącu zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych. Nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

>>> Galeria


INFORMACJA

dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe

Informujemy, że 01 czerwca 2017 r. od godz. 16.00 do godz. 19.00 na boisku w Swochowie zostały zaplanowane atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. W programie m.in. zawody
i konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej oraz pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Organizatorzy zapewniają dowóz oraz odwóz. Zbiórka przed świetlicą o godz. 15.50.

Serdecznie zapraszamy


Kwiecień 2017

W tym miesiącu dzieci również korzystały z zabawek, przyborów plastycznych, bibuły, plasteliny, kredek, flamastrów i itp. W pierwszym tygodniu malowaliśmy i uczyliśmy się zdobić pisanki oraz kolorowaliśmy i wyklejaliśmy obrazki z pisankami. Została przeprowadzona rozmowa na temat sztuki odmawiania. W drugim tygodniu mieliśmy zabawę wielkanocną. Na boisku dzieci szukały ukrytych jajek czekoladowych, których było aż 50. Zwycięzca, który znalazł najwięcej jajek otrzymał słodką nagrodę. Pozostałe dzieci również zostały nagrodzone za trud, jaki włożyły w poszukiwanie jajeczek. W trzecim tygodniu przeprowadziliśmy dyskusję na temat ”Moja rodzina i ja”.   Wyjaśniliśmy pojęcie rodziny i ustaliliśmy, kto wchodzi w skład rodziny. Po rozmowie dzieci malowały i lepiły z plasteliny wzór rodziny. Czwarte zajęcia poświęciliśmy na sprzątanie naszej miejscowości. Dzieci chętnie zbierały śmieci a na koniec zajęć piekły kiełbaski. W tym miesiącu oprócz kiełbasek z ogniska dzieci jadły zupę jarzynową i spaghetti. W zajęciach uczestniczyło średnio 12 dzieci. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z zagrożeniami związanymi z poruszaniem się na drogach, właściwe zachowanie się jako uczestnik ruchu drogowego, poznanie znaków drogowych oraz zasad przechodzenia przez jezdnię.

>>> Galeria


Marzec 2017

W tym miesiącu spotkaliśmy się pięć razy . Dzieci na świetlicy korzystały z zabawek, przyborów plastycznych itp. W pierwszym tygodniu sprzątaliśmy teren przed naszą świetlicą, grabiliśmy i zamiataliśmy. Na koniec było ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzieci były zadowolone z zajęć. Na następnych zajęciach mieliśmy pogadankę na temat ,,Problemy szkolne a stres”.  Młodsze dzieci kolorowały malowanki. Robiliśmy również kwiaty z bibuły na trzy duże palmy wielkanocne i sześć małych, które chcemy zanieść do kościoła na niedziele Palmową. Podczas robienia kwiatów mieliśmy pogadankę na temat ,,Alkohol a uzależnienie młodzieży”. Małe dzieci bawiły się zabawkami, rysowały kredą na tablicy. Na ostatnich zajęciach robiliśmy palmy wielkanocne. Podczas pracy przy palmach rozmawialiśmy na temat zachowań agresywnych w grupie rówieśniczej. Dzieci w tym miesiącu mogły zjeść kiełbaskę z ogniska, kebaby, ziemniaki, mięso i mizerie oraz tosty. W zajęciach uczestniczyło średnio 15 dzieci. Celem odbytych zajęć było stworzenie dzieciom okazji do budowania więzi, nawiązywania kontaktów, rozwijania umiejętności otwartego wyrażania próśb i oczekiwań.

>>> Galeria


Luty 2017

W tym miesiącu mieliśmy pięć spotkań 3,17,22,23,24 lutego po 3 godziny. Miesiąc zaczął nam się od wyjścia do Domu Seniora Babie Lato w Swochowie. Wystawiliśmy tam przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i wręczyły dziadkom róże, babeczki i laurki. Seniorzy byli bardzo zadowoleni i wzruszeni. Właściciele Domu Seniora wręczyli dzieciom słodycze w podziękowaniu za odwiedziny. Na następnych zajęciach mieliśmy pogadankę na temat stresu i tego, dlaczego nas dopada. Dzieci  mówiły, co wiedzą na temat stresu i tego, jak sobie radzą w sytuacjach trudnych i stresujących. Także w tym dniu dzieci młodsze kolorowały, inne rysowały na tablicy oraz robiły kwiaty z bibuły. Następne zajęcia odbyły się w czasie ferii, na których rysowaliśmy na szkle oraz robiliśmy bałwanki z masy solnej. Kolejnego dnia ferii rozmawialiśmy na temat bezpiecznych ferii i zagrożeń czyhających w internecie, o tym jak się zachować aby nie stać się ofiarą i czuć się bezpiecznie. Zajęcia o bezpieczeństwie prowadzone były przez panią policjant z Pyrzyc. Dzieci malowały plakat o tematyce bezpiecznych ferii. Ostatniego dnia ferii dzieci pojechały do Stargardu na kręgle. Jechaliśmy z kolegami i koleżankami z innych świetlic podwórkowych. Dzieci na kręgielni bawiły się świetnie. W trakcie przerw w grze mogły poczęstować się pizzą. Dzieci w tym miesiącu jadły: zupę ogórkową, kapuśniak, kluski leniwe, kurczaka z warzywami oraz pączki. Średnio uczęszczało 12 dzieci. Celem niniejszych zajęć było przybliżenie dzieciom  wiadomości o prawach dziecka, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i emocji oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, jak i również przybliżenie dzieciom pojęcia przemoc i agresja.

>>> GaleriaStyczeń 2017

W tym miesiącu zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania nowej gazetki o tematyce antynikotynowej. Rozmawialiśmy o wadach i szkodach, jakie wywołują w naszym organizmie papierosy. Dzieci wypełniły ankietę związaną z tematyką zajęć. Najmłodsi kolorowali rysunki przedstawiające szkody wyrządzone przez papierosy w organizmie człowieka. Dzieci wspólnie bawiły się na dużej sali. Na następnych zajęciach rozmawialiśmy o szkodliwości alkoholu. Zrobiliśmy „burzę mózgów” i wypisaliśmy wpływ alkoholu na zdrowie i życie człowieka. Na zakończenie zajęć przeprowadziliśmy ankietę.  Dzieci przygotowały również gazetkę o tematyce „Alkohol twój wróg”. W styczniu przygotowywaliśmy się również do przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się w Domu Seniora Babie Lato w Swochowie. Ostatnie zajęcia w styczniu spędziliśmy na rozmowach o narkotykach, które coraz częściej można spotkać nie tylko w miastach ale i na wsiach. Dzieci podzieliły się na dwie grupy. Jedna grupa miała za zadanie wypisać negatywne skutki zażywania narkotyków, druga zaś pozytywne. Poruszyliśmy również temat AIDS. W styczniu dzieci jadły chińszczyznę, biały barszcz, tosty, zupę pomidorową oraz naleśniki z dżemem.

>>> GALERIA


Grudzień 2016

W miesiącu grudniu odbyły się tylko jedne zajęcia. Poszliśmy do Domu Seniora Babie Lato w Swochowie aby z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pośpiewać seniorom kolędy i recytować wierszyki. Seniorzy byli bardzo zadowoleni i razem z nami śpiewali. Dzieci od właścicieli obiektu otrzymały słodki poczęstunek w podziękowaniu za świetny występ. Następnie udaliśmy się na świetlicę, gdzie dzieci miały zabawę mikołajkową. Wszyscy tańczyli i bawili się razem.  Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli posilić się zupą buraczkową oraz szarlotką. Na koniec zabawy dzieci dostały również prezent na świetlicy z okazji Mikołajek. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ otrzymały aż dwie paczki. Na świetlicy było 12 uczestników zajęć.

>>> Galeria

Listopad 2016

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątki od 16 -19 w świetlicy wiejskiej w Swochowie. Dzieci używają komputerów, gier planszowych, pomocy do zajęć plastycznych takich, jak farby kredki plastelina, flamastry zabawki i inne. W listopadzie dzieci na zajęciach prowadzonych w świetlicy odrabiały również lekcje. Najmłodsze dzieci malowały farbami, kolorowały malowanki i układały puzzle. Korzystając z dużej sali dzieci bawiły się w chowanego, ćwiczyły na materacach a najmłodsze bawiły się na dywanie zabawkami. W tym miesiącu zmieniliśmy gazetkę na taką o tematyce świątecznej. Robiliśmy również dekoracje na choinkę: łańcuchy, kokardy, gwiazdy, którą później wspólnie ubieraliśmy. Przygotowując się na występ do Domu Seniora Babie Lato ćwiczyliśmy wierszyki i piosenki świąteczne. Listopad to również ”Andrzejki”. W związku z tym postanowiliśmy na naszej świetlicy zorganizować wróżby takie jak: przekładanie butów, przekłuwanie serca z imionami, aby dowiedzieć się imię naszego wybranka, przelewanie wosku i odczytywanie naszego przeznaczenia z padającego na ścianę cienia . Dzieci z apetytem jadły przygotowane zupy: ogórkową, kapuśniak czy pomidorową oraz ciasta z jabłkami i murzynka. Uczęszczało średnio 14 dzieci na zajęcia.

>>> Galeria


Październik 2016

W październiku dzieci odrabiały na świetlicy lekcje. Najmłodsze dzieci malowały farbami, kolorowały malowanki, układały puzzle. Korzystając z dużej sali dzieci grały w piłkę, skakankę i sznura a także bawiły się zabawkami oraz ćwiczyły na materacach gimnastykę i zapasy sumo. W tym miesiącu zmieniliśmy gazetkę, której tematem było Halloween. Mieliśmy również gościa na naszej świetlicy. Przyjechała do nas pani Ania, która pokazała nam jak własnoręcznie uszyć misia. Po skończonych zajęciach, każdy mógł zabrać swoją przytulankę do domu. Na zajęciach dzieci korzystały z poczęstunku m.in. były to paczki, frytki, naleśniki, zupa ogórkowa, barszcz czerwony, tosty. Uczęszczało średnio 13 dzieci.

>>> Galeria


INFORMACJA

      Informujemy wszystkie dzieci i młodzież z miejscowości Swochowo, że zajęcia świetlicowe po wakacyjnej przerwie odbywać się będą w każdy piątek miesiąca począwszy od  9 września 2016 r. w godzinach od 16.00 do 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Sprawozdanie z zajęć prowadzonych w świetlicy wiejskiej z dziećmi we wrześniu

Raz w tygodniu odbywają się zajęcia na świetlicy wiejskiej w Swochowie w ilości 3 godziny. Dzieci mają do dyspozycji komputery, gry planszowe, pomoce do zajęć plastycznych jak farby, kredki, plasteliny, flamastry, zabawki i inne. W miesiącu wrześniu dzieci korzystały z komputerów wykorzystując je do odrabiania lekcji domowych oraz do gier.

Najmłodsze dzieci kolorują, rysują oraz bawią się zabawkami. Korzystając z dużej sali dzieci grają w piłkę, sznura, skakankę i inne. We wrześniu dzieci robiły ludziki z masy solnej, które malowały farbami, odrysowywały różne formy i kształty od szablonów. Zmienialiśmy gazetkę na nasze nowe prace o tematyce jesiennej. Szyliśmy własnoręcznie kosmetyczki z materiału na kosmetyki, długopisy czy własne drobiazgi. We wrześniu dzieci na świetlicy mogły zjeść drożdżówki, tosty z serem, ciasto ze śliwkami i kruszonką, kebab oraz zupę ogórkową. Na zajęciach uczestniczyło średnio 13 dzieci.

>>> GALERIA


Wycieczka do ZOO

W piątek 27 maja br. dzieci i młodzież biorące czynny udział w zajęciach prowadzonych na świetlicach środowiskowych w miejscowości Linie, Parsów, Babin oraz Swochowo wraz z opiekunami udały się na wycieczkę integracyjną do Poznania.  Wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Dzieci i młodzież miały możliwość przez kilka godzin zwiedzać Zoo oraz  uczestniczyć w lekcji przyrody, która dostarczyła wszystkim obecnym porcję nowych wiadomości na temat otaczającego nas świata zwierząt.  Bezpłatnie dla uczestników  wycieczki zapewniony został  przejazd, bilety wstępu oraz  obiad. Podczas wyjazdu dzieci, które wzorowo uczęszczały na zajęcia prowadzone na świetlicach środowiskowych i uzyskały stu procentową frekwencję zostały nagrodzone drobnym upominkiem. Takimi osobami są:

LINIE: Dawid Sołtys, Nikola Kierylak

PARSÓW: Nikola Kosińska, Roksana Kosińska, Julia Kantor

BABIN: Marta Świst, Julia Ignasiak

SWOCHOWO: Marta Stańczak, Katarzyna Stańczak, Julia Stańczak, Roksana Mikulska, Wiktoria Parada

Sponsorami wycieczki była Spółka PW Bielice Ralf Kettler oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Sprawozdanie z zajęć w miesiącu maju 2016

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, w piątki od godz. 16.00 do 19.00. Dzieci w maju korzystały z komputerów, gier planszowych, przyborów plastycznych, farb, kredek, flamastrów, plasteliny, wycinanek, bibuły i itp. W tym miesiącu dzieci kolorowały i malowały. Z przygotowanych prac przygotowaliśmy na świetlicy gazetkę. W związku z tym, że pogoda nam dopisywał, zajęcia spędzaliśmy przeważnie na świeżym powietrzu bawiąc się i grając na boisku. Dzieci miały ognisko i piekły kiełbaski. Na podwórku graliśmy w kolory, zbijaka, piłkę nożną,  bawiliśmy się w berka, skakaliśmy na trampolinie  oraz uprawialiśmy gimnastykę na trawie .

Podczas zabaw na powietrzu także rozmawialiśmy na temat zachowania dzieci w dzisiejszych czasach względem osób starszych, jak jest a jak powinno być. Dzieci w tym miesiącu miały wyjazd do Poznania do  zoo. Tam widziały różne  gatunki zwierząt oraz warunki ich życia. Mogły również podziwiać różne gatunki motyli pięknie ubarwionych oraz patyczaki i ogromnego pająka- ptasznika. Dzieci na zakończenie  świetlicy przed wakacjami  miały zabawę taneczną na świetlicy z grami i konkursami oraz poczęstunkiem m.in. były to: ciastka, lody, cukierki wafelki, gumy oraz oranżada. Dzieci w maju  piekły ciasto z rabarbarem, jadły lody, kiełbaskę z ogniska. Średnio uczęszczało 15 dzieci.

>>> GALERIA


Sprawozdanie z zajęć w miesiącu kwietniu  

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w ilości 3 godzin od 16-19 w piątki. Dzieci korzystają z komputerów, gier planszowych, farb, kredek, flamastrów, plasteliny, wycinanek, bibuły i innych. W miesiącu kwietniu na trzech zajęciach byliśmy w plenerze. Pierwszy tydzień  na świetlicy  dzieci korzystały z komputerów. Grały w gry planszowe m.in. szachy, warcaby. Maluchy kolorowały i malowały oraz lepiły ludziki z plasteliny. Zajęcia w drugi tydzień  zorganizowaliśmy na powietrzu. Graliśmy w sznura, w zbijaka, dzieci skakały na trampolinie. Po zabawach i grach dzieci piekły kiełbaski na ognisku. Na kolejnych zajęciach również zorganizowaliśmy ognisko. Dzieci interesowało,  jak dawniej wyglądały zabawy dzieci i w jakie gry grały. Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek. Na czwartych zajęciach mieliśmy Dzień Ziemi, dla uczczenia święta poszliśmy całą grupą posprzątać naszą wieś. Dzieci zebrały 5 worków śmieci i w nagrodę zorganizowaliśmy piknik na boisku. Na boisku dzieci grały w piłkę oraz w zbijaka. W ostatnich zajęciach w kwietniu dzieci kolorowały, malowały swoje rysunki. Graliśmy również w gry planszowe. Dzieci mogły zjeść drożdżówki i napić się kawy zbożowa. Na zajęcia  uczestniczyło średnio 13 dzieci.

>>> GALERIA


Sprawozdanie z zajęć w miesiącu marcu

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątki, w godzinach 16-19. Dzieci korzystając z komputerów gier planszowych, przyborów plastycznych ,farb, kredek, flamastrów oraz zabawek. W miesiącu marcu dzieci głównie kolorowały, malowały, korzystały z gier planszowych, grały w piłkę na dużej sali oraz grały w gumę i w sznura. W miesiącu marcu jedne zajęcia mieliśmy  na dworze, gdzie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek z bułką i keczupem. Dzieci na ognisku bawiły się w chowanego, w berka. Na innych zajęciach robiliśmy gazetkę na temat wiosny z bibuły i innych materiałów. Wycinaliśmy bociany z wycinanki ,żaby,  łabędzie i inne zwiastuny wiosny. Na świetlicy robiliśmy pisanki z kartek papieru, które ozdabialiśmy wycinkami, koralikami i cekinami. Na następnych zajęciach robiliśmy kwiaty z bibuły i krepiny, które miały symbolizować wiosnę i wszystkie jej zwiastuny krokusy, żonkile, tulipany. Odbyła się pogadanka na temat kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, jak być dobrym rodzicem, jakie obowiązki powinny mieć dzieci i jak można wspólnie z rodzicami spędzać czas, jak być dobrym dzieckiem, czy dzieci powinny mieć obowiązki. W czasie zajęć marcowych dzieci spożywały tosty z serem, babkę z jabłkami, zupę ogórkową oraz różnego rodzaju słodkości takie jak: chipsy, czekolada, groszki ,gumy do żucia, cukierki oraz kawa i herbata do picia. Na świetlice w tym miesiącu uczęszczało średnio 13 dzieci.

>>> GALERIA


INFORMACJA

Od 01 marca 2016 roku zajęcia na świetlicy wiejskiej w Swochowie dla dzieci będą odbywać się w każdy piątek od godziny 16:00-19:00


Sprawozdanie z zajęć prowadzonych w czasie ferii zimowych

Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii zimowych, w godzinach od 15.00-18.00. Dzieci miały do dyspozycji pomoce plastyczne farby, mazaki, kredki, plastelinę. Korzystały także z zabawek, gier planszowych, puzzli. Dzieci wykorzystywały również komputery, które są na wyposażeniu świetlicy grając w różne gry. Najmłodsze dzieci rozpoczęły ferie od kolorowania i malowania malowanek. Starsze dzieci oglądały film o tematyce szkolnej, grały w grę polegająca na pokazywaniu przysłów i haseł. Chłopcy grali  w piłkę na dużej sali. Dzieci w trakcie ferii układały puzzle, grały w sznura na dużej sali, malowały rysunki o tematyce zimowej. Wszyscy uczestniczyli w konkursach z balonem, zabawach z krzesłami, grali w piłkę. Dzieci miały zabawę czwartkową, tańce i różnego rodzaju konkursy oraz bawiły się w chowanego. Przez ferie uczestnicy zajęć mieli zapewniony poczęstunek: pączki, tosty z serem, chipsy, czekoladę, ciastka frytki, hamburgery, kawę zbożową i herbatę oraz oranżadę do picia. W zajęciach uczestniczyło średnio 16 dzieci. Dzieci były bardzo zadowolone z ferii.

>>> GALERIA


Sprawozdanie z zajęć prowadzony w świetlicy wiejskiej STYCZEŃ

Na świetlicy wiejskiej w Swochowie zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdą środę. Dzieci korzystają z komputerów, gier planszowych, przyborów plastycznych typu: farby, kredki, flamastry zabawki i inne. W miesiącu styczniu dzieci głównie kolorowały, malowały, grały w piłkę na dużej sali. Wspólnie wykonały gazetkę o tematyce Nasze Ferie (nasze prace). Z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci uczyły się wierszyków i piosenek na przedstawienie, które odbyło się w Domu Seniora Babie Lato w Swochowie. Po występach dzieci wręczyły pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz kwiaty. Babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni i zadowoleni z odwiedzin dzieci. W tym miesiącu dzieci na  świetlicy jadły zupę ogórkową i tosty z serem i ketchupem oraz naleśniki, herbata i kawa do pica. Uczestniczyło średnio 17 dzieci.INFORMACJA

Informujemy wszystkie dzieci i młodzież, że od 20 stycznia 2016 r.

w każdą środę miesiąca na świetlicy wiejskiej w miejscowości Swochowo odbywać się będą zajęcia świetlicowe prowadzone
od godziny 16.00 do godziny 19.00.

 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminnego Programu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Zapraszamy na zajęcia świetlicowe do Swochowa

Od września br., dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielicach działalność rozpoczęła świetlica w Swochowie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 3 godziny. W tym czasie dzieci mogą skorzystać z komputerów z dostępem do internetu, gier planszowych i zręcznościowych, zabawek i artykułów do zajęć plastycznych. Dzieci otrzymują również pomoc w odrabianiu zadań domowych. Największą atrakcją i frajdą  jest możliwość wspólnego przygotowywania posiłków.

Informujemy, że w każdy piątek w godzinach od 16.00 do 19.00 czynna jest świetlica wiejska w Swochowie. Opiekunem jest pani Agnieszka Parada. 


Sprawozdanie z zajęć prowadzonych świetlicy wiejskiej z dziećmi  w Swochowie w grudniu

W miesiącu grudniu oprócz gier i wspólnych zabaw, kończyliśmy kartki  świąteczne oraz robiliśmy stroiki  i dekoracje świąteczne w prezencie dla mieszkańców domu spokojnej starości w Swochowie. Część prac wywiesiliśmy na naszej gazetce. W tym miesiącu dzieci dostały  prezenty od Mikołaja.  Robiliśmy również próby przedstawienia, które wystawiliśmy w domu seniora Babie Lato w Swochowie. W grudniu jedliśmy naleśniki z dżemem i czekoladą  oraz  zupę buraczkową. W zajęciach uczestniczyło 18 osób.


Jasełka w Babim Lecie

18 grudnia dzieci ze świetlicy środowiskowej w Swochowie odwiedziły pensjonariuszy Domu Seniora Babie Lato, aby zaprezentować jasełka. Mieszkańcy z radością przyjęli zaprezentowaną przez dzieci historię Bożego Narodzenia, z uwagą przyglądały się występom małych aktorów i nagradzały gromkimi brawami. Podczas występu publiczność nie kryła wzruszenia oraz włączała się do wspólnego śpiewu kolęd. Po występie mali artyści ugoszczeni zostali przez pracowników Domu słodkim poczęstunkiem, a na zakończenie otrzymali paczki. Wizyta wydała się być równie emocjonująca dla oglądających jak i występujących.


Sprawozdanie z zająć prowadzonych na świetlicy wiejskiej w Swochowie - listopad

Raz w tygodniu odbywają się zajęcia na świetlicy wiejskiej w Swochowie w ilości trzech godzin. Dzieci mają do dyspozycji komputery, gry planszowe, pomoce do zajęć plastycznych takiej, jak farby, kredki, plastelina, flamastry, zabawki i inne. W miesiącu listopadzie dzieci głównie korzystały z komputerów, wykorzystując je do odrabiania lekcji oraz do gier.

Najmłodsze dzieci na świetlicy malują oraz bawią się zabawkami. Korzystając z dużej sali dzieci grają w piłkę, sznura, skakankę oraz w inne zabawy. W miesiącu listopadzie wystawialiśmy nasze prace na gazetce . Robiliśmy kartki świąteczne na Boże Narodzenie z wykorzystaniem koralików, wstążek, nitek, tasiemek, guzików, wspólnie wykonywaliśmy ozdoby na choinkę, bombki, sznury, kokardki. Każde dziecko również uczy się wierszy i pieśni na przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia, które odbędzie się w domu spokojnej starości Babie Lato w Swochowie . Dzieci pod koniec miesiąca miały zabawę Andrzejkową na której przelewaliśmy wosk i odczytywaliśmy znaczenie każdej figurki w świetle. Dzieci przekłuwały serce z imionami dziewczyn i chłopaków. Każdy wybierał imię swojego przyszłego męża lub żony. Przekładaliśmy również buty aby dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż . Po wróżbach dzieci miały zabawę taneczną.

W miesiącu Listopadzie gotowaliśmy: zupę ogórkową i tosty z serem, kapuśniak, pomidorową, naleśniki i spaghetti.

Uczestniczyło średnio 15 dzieci.


Październik

W związku z ładną pogodą w październiku postanowiliśmy zorganizować ognisko. Dzieci chętnie piekły kiełbaski, bawiły się chowanego i zbijaka oraz skakały na trampolinie. Na kolejnych zajęciach wspólnie wykonaliśmy gazetkę. Wycięte z papieru dynie oraz nietoperze ozdobiły naszą salę na, której odbyły się zabawy, konkursy oraz tańce zorganizowane z okazji Halloween.

W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych postanowiliśmy posprzątać nasz cmentarz. Dzieci grabiły liście, zamiatały. Wspólnie posprzątaliśmy też zaniedbane i opuszczone groby. Po pracy na dzieci czekała niespodzianka. Pyszności przygotowane przez opiekuna świetlicy bardzo szybko zniknęły ze stołów. Przy wspólnym posiłku rozmawialiśmy o dniu Wszystkich Świętych, o tym, jak należy się zachować na cmentarzu, o szacunku do zmarłych.

W tym miesiącu postanowiliśmy nauczyć się gotować zupy. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny barszcz czerwony, barszcz biały oraz zupę grochową. Dzieciom bardzo smakowało danie chińskie, frytki oraz sałatka jarzynowa.

>>> GALERIA


Wrzesień 2015

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w ilości 3 godzin. Do dyspozycji dzieci są: komputery, gry planszowe, gry zręcznościowe, pomoce do zajęć plastycznych takie jak: plastelina, kredki , flamastry, bloki, farby i inne. W miesiącu wrześniu na świetlicy dzieci odrabiały lekcje,  grały w gry na komputerach, malowały i kolorowały, grały w piłkę nożną, przeciągały linę i grały w sznura i skakankę. W związku ze zmianą pory roku, nastąpiła również zmiana gazetki na świetlicy. Uczestnicy zajęć wspólnie malowali plakat, wykorzystując swoje dłonie i stopy. Bardzo chętnie wzięły też udział w sprzątaniu świetlicy.W tym miesiącu wspólnie przygotowywaliśmy posiłki takie, jak:

- naleśniki z dżemem ,serem, i nutellą

-ciasto z jabłkami  i budyniem

-makaron z serem i śmietaną

-budyń z malinami

-zupę kapuśniak

-tosty z serem

-kisiel, do picia kawę zbożową z mlekiem i herbatę.

W zajęciach uczestniczyło średnio 17 dzieci.


Informacja

Zajęcia świetlicowe w świetlicy w Swochowie z dnia 12 i 19 czerwca zostają przeniesione na dzień 20 czerwca 2015 r. tj. na dzień wyjazdy integracyjnego do Marianowa.


Informujemy, że zajęcia na świetlicy z dnia 24.04.2015r. zostały przeniesione na dzień 23.04.2015r.


Sprawozdanie z zajęć prowadzonych w czerwcu

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w ilości 3 godzin. Do dyspozycji dzieci były: komputery, gry planszowe, gry zręcznościowe , pomoce do zajęć plastycznych, plastelina , kredki ,flamastry, farby, zabawki. W miesiącu czerwcu dzieci korzystały z komputerów wykorzystując je do odrabiania lekcji oraz do zabawy. Malowanie i kolorowanie, korzystanie z dużej sali, malowanie wspólnego obrazu o tematyce ''Drzewa są wśród nas. Gra w piłkę na dużej sali, gra w sznur i skakankę oraz malowanie kredą na chodniku prac o tematyce ,,Wakacje tuż, tuż''. Poczęstunek w postaci kebabów i ciastek na deser, do picia kawa zbożowa i herbata. Dzieci odbyły także wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Marianowie, gdzie piekły ciastka ,drożdżówki i podpłomyki. Własnoręcznie zrobione wyroby mogły zabrać ze sobą do domu. Pan Piekarz pokazał dzieciom jak kiedyś pozyskiwało się mąkę poprzez mielenie ziaren.


MAJ

W maju dzieci głównie korzystały z komputerów wykorzystując je do odrabiania lekcji domowych oraz do zabawy w postaci gry na komputerze, malowały i kolorowały. Zajęcia na dużej sali 
                    - gry w piłkę nożną
                    - gra w sznur i skakanie
                    - przeciąganie liny 
                    - taniec wokół krzeseł 
                    - dmuchanie balonów na czas
                    - malowanie wspólnie dużego obrazu
                    
Wspólnie zorganizowaliśmy również ognisko na boisku, gdzie dzieci mogły upiec sobie kiełbaski. Na zajęciach w maju robiliśmy gofry z bitą śmietaną i owocami, frytki, barszcz biały, kotlety z piersi kurczaka, ziemniaki i mizerię.
 W zajęciach uczestniczyło średnio 15 dzieci.
           


Kwiecień 2015


W miesiącu kwietniu dzieci głównie korzystały z :
-komputerów wykorzystując je do odrabiania lekcji oraz do zabawy w postaci gry na komputerze. 
-malowanie kolorowanie przez dzieci najmłodsze, 
-korzystanie z dużej sali do gier i zabaw,
-wykonywanie gazetki na świetlicy o tematyce wiosennej, 
-wykonywanie z wycinanek kwiatów i dekorowanie sali na wiosnę, 
- wspólne układanie puzzli,
-dekorowanie i kolorowanie jajek na święta wielkanocne.

Dzieci przygotowywały takie dania jak:
-zupa ogórkowa,
-obiad w postaci ziemniaków, kurczaka pieczonego i ogórek kiszony,
-kanapki z wędliną, ogórkiem i pomidorem,
-zupa buraczkowa i tosty z serem,
-do picia herbata i kawa zbożowa. 
W zajęciach uczestniczyło średnio 12 dzieci.


Zajęcia na świetlicy wiejskiej w marcu

Tak jak w poprzednich miesiącach, tak i teraz dzieci korzystały z komputerów wykorzystując je do odrabiania lekcji domowych oraz do zabawy. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy najmłodsze dzieci malowały i wycinały piękne pisanki. Uczestnicy zajęć wykonali również prace technikami dowolnie wybranymi pt. „Wiosna wśród nas”. Na dużej sali odbył się mecz piłki nożnej, jednak największą frajdę dzieciakom sprawiła zabawa w chowanego.  Na zajęciach w dniu 13 marca wspólnie wykonaliśmy marzannę. Żeby czysto powitać nadchodzącą wiosnę wybraliśmy się na spacer i zebraliśmy śmieci. Na zakończenie zajęć w marcu zorganizowaliśmy ognisko i pieczenie kiełbasek. W tym miesiącu dzieci nauczyły się jak zrobić: pizzę, naleśniki z nutellą, tosty, placki ziemniaczane oraz gulasz. W zajęciach uczestniczyło średnio 11 osób.

>>> GALERIA


Informujemy, że zajęcia z piątku 27.03.2015 odbędą się w sobotę 21.03.2015 r.


Sprawozdanie z zajęć prowadzonych w świetlicy wiejskiej z dziećmi w Swochowie - Luty 2015 r.

Zajęcia w świetlicy odbywały się raz w tygodniu po 3 godziny. Do dyspozycji dzieci były: komputery, gry planszowe, gry zręcznościowe, pomoce do zajęć plastycznych, zabawki. W miesiącu lutym dzieci głównie korzystały z komputerów, wykorzystując je do odrabiania zadań domowych oraz do zabawy. Dzieci wspólnie wykonały nową gazetkę o tematyce świątecznej. Na świetlicy nie brakuje również zajęć dla maluchów. Wspólne malowanie i kolorowanie bajkowych obrazków sprawiło im wielką frajdę. Na dużej sali dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych i rozgrywkach piłki nożnej. Dzięki materiałom edukacyjnym, które otrzymaliśmy w ramach akcji „Przemoc boli” odbyła się pogadanka nt. przemocy fizycznej i psychicznej. Uczestnicy zajęć świetlicowych zostali również zapoznani z zagrożeniami wynikającymi z korzystania z internetu. Został poruszony również problem stalkingu. W lutym wspólnie przygotowywaliśmy zupę pomidorową i grochową, kanapki, makaron z truskawkami, sałatkę jarzynową oraz tosty z serem. W zajęciach uczestniczyło średnio 15 dzieci.

>>> GALERIA


Ferie w Swochowie

Zajęcia w świetlicy trwały od  19 do 23 stycznia. Do dyspozycji  dzieci w świetlicy były: komputery, gry planszowe, gry zręcznościowe oraz pomoce do zajęć plastycznych, dzięki którym dzieci mogły wykonać  gazetkę o feriach. Na świetlicy został rozegrany mecz piłki nożnej. Wspólnie  graliśmy w euro-biznes  oraz chińczyka i układaliśmy puzzle. Rysowaliśmy kredą na chodniku przed salą  ''Nasze Ferie w Swochowie '' Odwiedził nas pan Leśniczy i poprowadził zajęcia. Zapoznał dzieci z działalnością koła łowieckiego. Wytłumaczył na czym polega  ich praca i omówił funkcje koła. Pan Leśniczy nauczył dzieci rozpoznawać grzyby i tropy zwierząt w lesie. Całą grupą udaliśmy się na ognisko. W ognisku uczestniczyli Pan Wójt ,Pan Leśniczy, oraz pan Radny Stanisław Kulig wspólnie piekliśmy kiełbasę. Odwiedzili nas strażacy ochotnicy ze  Straży Pożarnej w Bielicach. Zapoznali dzieci z zasadami pierwszej pomocy, pokazali jak należy zachować się przy złamaniu kręgosłupa, ręki, nogi. Odwiedziła nas również pani Policjant z Pyrzyc i zapoznała dzieci z bezpieczeństwem podczas ferii i nie tylko.

Przez cały okres zajęć wspólnie przygotowywaliśmy posiłki:

Poniedziałek: frytki ,drożdżówki ,kawa zbożowa i herbata

Wtorek: pączki , naleśniki z dżemem ,kawa zbożowa i herbata

Środa: biały barszcz ,drożdżówki ,herbata i kawa zbożowa

Czwartek: kiełbasa z ogniska ,obwarzanki ,kawa zbożowa i herbata

Piątek: hot-dogi ,pączki ,drożdżówki herbata i kawa zbożowa

>>> GALERIA


Informacja

Informujemy, że zajęcia z dnia 23.01.2015 r. ( piątek) zostały przeniesione na dzień 26.01.2015 r. (poniedziałek)


Grudzień 2014

W grudniu 2014 roku w świetlicy w Swochowie dzieci uczestniczyły w:

- zajęciach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych przyborów;

- zajęciach zręcznościowych z wykorzystaniem gier planszowych;

- zajęciach komputerowych, wykorzystując komputery w szczególności do odrabiania lekcji.

Ponadto dzieci wykonały piękne stroiki świąteczne, ciekawe ozdoby choinkowe i pomagały przygotować przyjęcie z okazji wizyty Św. Mikołaja w świetlicy.

Na każdych zajęciach dzieci chętnie pomagały przygotowywać różnorodne dania np. naleśniki, kanapki, tosty, sałatki, które później z apetytem spożywali.

W miesiącu grudniu 2014r. zorganizowano 2 uroczystości: mikołajki, wigilia.

W grudniu zakupiono na świetlicę:różnorodne gry planszowe, tarcze z lotkami, piłki do gry w kosza, piłki do gry w piłkę nożną razem z bramkami, kosz metalowy, farby do malowania na szkle, farby akwarelowe, nożyczki, bloki rysunkowe i kolorowe, kolorowe flamastry do tablicy, kredki świecowe, długopisy.

Dzięki temu zajęcia na świetlicy były urozmaicone i bardziej ciekawe.


Zajęcia w listopadzie

W listopadzie dzieci i młodzież uczestniczyły m.in. w zajęciach plastycznych. Własnoręcznie wykonanymi kwiatami i ozdobami choinkowymi została udekorowana świetlica. Zmieniona została również gazetka. W związku z Andrzejkami nie zabrakło wróżb andrzejkowych, przelewania wosku. Dziewczynki chętnie śpiewały swoje ulubione piosenki. Po wyczerpujących zabawach przyszedł czas na poczęstunek. W tym miesiącu dzieci zrobiły sałatkę jarzynową, zupę ogórkową, barszcz i upiekły murzynka. Oprócz zabawy uczestnicy zajęć odrabiali zadania domowe.


Październik 2014

W październiku odbyły się: zajęcia plastyczne – lepienie z masy solnej ''dyni'', zajęcia komputerowe – odrabianie zadań domowych i granie na komputerach, zajęcia różne –m.in.  malowanie i dekorowanie świetlicy na Halloween, warsztaty małej gastronomi - naleśniki , frytki, drożdżówki , gofry, kawa zbożowa z mlekiem. W październiku dzieci wraz z opiekunem wybrały się na cmentarz, gdzie bardzo chętnie pomagały w sprzątaniu opuszczonych grobów.  Po powrocie dzieci mogły posłuchać opowieści o zmarłych i o opuszczonych grobach.


Wrzesień na świetlicy w Swochowie

We wrześniu w zajęciach uczestniczyło średnio 15 dzieci. Owocem ich wspólnej pracy jest piękna gazetka „Jesień w oczach dzieci”. Odbyły się również zajęcia muzyczno-taneczne i plastyczne. Dzieci chętnie korzystały z internetu i komputerów zakupionych na świetlicę w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców gminy Bielice”. Okazało się, że jest to narzędzie bardzo potrzebne przy odrabianiu zadań domowych. Ogromną radość dzieciom sprawiły opiekunki świetlicy organizując wspólne warsztaty kulinarne. Na zajęciach dzieci gotowały m.in. zupę buraczkową, robiły tosty, naleśniki, gofry i frytki oraz świeżo wyciskane soki.

 

Licznik odwiedzin:
5258982

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia