PARSÓW

W dniu 9 kwietnia 2014 roku,  w sali wiejskiej w  miejscowości Parsów,  odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z II - etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2014r. Tematem zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie przedmiotu okrągłego jajko”. Prowadząca warsztaty przypomniała  uczestnikom  o metodzie decupade z wykorzystaniem  transferu na przedmiot okrągły. Uczestnicy przez 3 godziny zmagali się z naniesieniem transferu na jajko. Prace,  które wykonywali w trakcie warsztatów  utrwaliły zdobytą wiedzę i  umiejętności.   
Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi zdjęciami przedstawiającymi etapy pracy uczestników warsztatów.

>>> GALERIA


W dniu 12.03.2014 roku, w świetlicy wiejskiej w Parsowie odbyły się w godzinach popołudniowych warsztaty rękodzielnicze. Było to drugie spotkanie II- etapu z 3 -zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką  sianogniotów, jak również poinformowała uczestników, że sztuka ta nosi również nazwę „sianowije”.   Aby przybliżyć  sztukę wicia z siana  i tworzenia  postaci czy przedmiotów  prowadząca  pokazała uczestnikom jak się  zabrać do tworzenia przepięknych  serduszek, kurek czy koszyków. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, tworząc przepiękne prace z siana, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 12.02.2014 roku, w świetlicy wiejskiej w Parsowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Było to pierwsze spotkanie  II- etapu z 3 - zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką Decupage – spękanie dwuskładnikowe ze złocieniami i konturówkami, postarzanie przedmiotu ikona. Osoba prowadząca zajęcia warsztatowe  poinformowała, że technikę tę stosuje się  na  płaskiej  powierzchni,   wykorzystując motywy  wycięte z zwykłych serwetek,  z papieru ryżowego lub specjalnego papieru do wykonywania decupage. Aby wykonać pracę prowadząca  wyjaśniła, że należy odpowiednio   przygotować wcześniej podłoże,  na którym będzie się pracować, następnie nałożyć klej do decupage i przykleić wcześniej przygotowany  motyw. Po  przyklejeniu motywu należy  pokryć go  odpowiednim preparatem, który pęka w trakcie schnięcia.  Na koniec nakładamy   materiał smolący o nazwie bitum, który wchodząc w szczeliny daje efekt postarzania ikony.  Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy. Na koniec najbardziej wytrwali  próbowali  ozdabiać swoje prace płatkami  złota.Zachęcamy  do zapoznania się  z załączonymi zdjęciami. 

>>> GALERIA


W dniu 14 listopada 2013 roku,  w sali wiejskiej w  miejscowości Parsów,  odbyły się   kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z I - etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2013r. Tematem zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie przedmiotu okrągłego bombka”. Prowadząca warsztaty przypomniała  uczestnikom  o metodzie decupade, doszedł tylko element naniesienia transferu na przedmiot okrągły. Uczestnicy przez 3 godziny zmagali się z tworzeniem bombki, która dla każdego była wyjątkowa. Prace,  które wykonywali uczestnicy 
w trakcie warsztatów są dobrym doświadczeniem  i nabytą umiejętnością tworzenia przepięknych bombek. Być może,  niektórzy uczestnicy w przyszłości zaprezentują swoje prace w trakcie np.  spotkań integracyjnych, kiermaszów, festynów, itp. na terenie gminy.  Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi zdjęciami przedstawiającymi etapy pracy uczestników warsztatów.

>>> GALERIA

 


W dniu 9 października 2013r.  w sali wiejskiej w Parsowie  w godzinach popołudniowych odbyły się dla dzieci, młodzieży i dorosłych  trzygodzinne warsztaty rękodzielnicze w formie wykorzystania technik układania żywych kwiatów. Było to drugie spotkanie  I – etapu z zaplanowanych  z sześciu spotkań  do 2014 r. pod nazwą „Florystyka”.                                                    
Osoba prowadząca zapoznała wszystkich  z tematyką  florystyki – jakie są  techniki układania kwiatów  i w jaki sposób można ją wykorzystywać podczas wolnego czasu. Uczestnicy mieli do dyspozycji: dynie, żywe kwiaty, liście
i przeróżne dodatki w formie gałęzi krzewów i ozdób,  którymi przystrajali stroiki.  Uważnie słuchali poleceń, po udzieleniu instruktażu zabrali  się  przyjemnością i zapałem do pracy.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie warsztatów           

>>> ZDJĘCIA  


 W dzisiejszym dniu tj. 11 września2 013r.  w sali wiejskiej w Parsowie o godz. 16.00 rozpoczęły się warsztaty rękodzielnicze w formie wykorzystania techniki  malowania na szkle. Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z niecierpliwieniem czekały  na moment, kiedy będą mogli wziąć się z zapałem do pracy, cierpliwie słuchały prowadzącej o technice malowania na szkle jako technice plastycznej  a w szczególności technice witrażowej, która od wieków  również  wykorzystywana jest  w   bazylikach, kościołach  gdzie ozdabiane są okna i nie tylko.  Obrazki wykonuje się na szkle, więc mogą one powstawać na kieliszkach, słoikach, wazonach, lustrach, szybach itp. Ale można także malować obrazki wycięte z butelek plastikowych itp.  Wybrany wzór należy przenieść na wybraną powierzchnię. Sposób kopiowania zależy od rodzaju rysunku oraz barwy i faktury szkła oraz  od kreatywności danej osoby.                                                                         
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami, które były wykonywane w trakcie trwania dzisiejszych warsztatów rękodzielniczych.      

  >>> ZDJĘCIA  

Licznik odwiedzin:
5394668

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia