LINIE

W dniu 10 kwietnia 2014 roku, w miejscowości Linie w świetlicy wiejskiej odbyły się  kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z II -  etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2014 r. Tematyką zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie przedmiotu okrągłego jajko”. Pani prowadząca warsztaty  przypomniała uczestnikom  co to jest decupade, wcześniej były już  zajęcia z tej tematyki i ozdabiane były przedmioty okrągłe bombki. Uczestnicy przez 3 godziny  zmagali się z wykonaniem jak najpiękniejszego jajka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych
w trakcie warsztatów.

>>> GALERIA


W dniu 13.03.2014 roku, w świetlicy wiejskiej w Liniach odbyły się w godzinach popołudniowych warsztaty rękodzielnicze. Było to drugie spotkanie II- etapu z 3 -zaplanowanych spotkań w 2014 r.  Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką  sianogniotów, jak również poinformowała uczestników, że sztuka ta nosi również nazwę „sianowije”.   Aby przybliżyć  sztukę wykonywania  postaci czy przedmiotów z siana, prowadząca  pokazała uczestnikom jak się  zabrać do wykonywania  serduszek, kurek czy koszyków . Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, tworząc przepiękne prace z siana, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 13.02.2014 roku, w świetlicy wiejskiej w Liniach odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Było to pierwsze spotkanie  II- etapu z 3 - zaplanowanych spotkań w 2014 r. Prowadząca zajęcia warsztatowe zapoznała wszystkich uczestników z techniką Decupage klasyczny, poinformowała, że techniką tą   dekoruje się  różne  powierzchnie przy pomocy wyciętych z papieru motywów, kleju, które można nanosić na różne  przedmioty z drewna itp. Aby wykonać pracę prowadząca  wyjaśniła, że należy odpowiednio  przygotować wcześniej  podłoże, na którym będzie się pracować, następnie posmarować klejem do decupage i nałożyć wcześniej przygotowany motyw wycięty ze zwykłych serwetek, z papieru ryżowego lub specjalnego papieru do wykonywania decupage. Po  przyklejeniu serwetek należy ponownie pokryć je klejem i pozostawić do wyschnięcia.  Na koniec  nakładamy lakier. Po otrzymanym instruktażu dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z zapałem wzięli się do pracy, co widać na załączonych zdjęciach.

>>> GALERIA


W dniu 15 listopada 2013 roku, w miejscowości Linie w świetlicy wiejskiej odbyły się    kolejne warsztaty rękodzielnicze. Było to trzecie spotkanie  z I -  etapu z 3 zaplanowanych spotkań na 2013r. Tematyką zajęć warsztatowych  było: „Decupade – transferowanie wydruku. Ozdabianie przedmiotu okrągłego bombka”. Pani prowadząca warsztaty  przypomniała uczestnikom  co to jest decupade, wcześniej były już  zajęcia z tej tematyki , a prace wykonywane były na przedmiotach płaskich. Na tych zajęciach dochodzi trudność wykonywania transferu na  przedmiocie okrągłym jakim jest bombka. Uczestnicy  przez 3 godziny  zmagali się z wykonaniem jak najpiękniejszej bombki, pomimo małych niepowodzeń w trakcie wykonywania transferu   uczestnicy nie poddawali się,  ozdabiali je wg swojego uznania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie warsztatów.
 

>>> GALERIA


W dniu 10 października 2013 r. w sali wiejskiej w Linii, w godzinach popołudniowych  odbyły się trzygodzinne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe techniki florystyczne. Było to drugie spotkanie  I – etapu z zaplanowanych
 z sześciu spotkań  do 2014 r. pod nazwą „Florystyka”.                    
Osoba prowadząca zajęcia warsztatowe wprowadziła  uczestników w tematykę  układania kwiatów i jaki sposób można ją wykorzystywać w czasie wolnym od pracy czy zajęć szkolnych. Uczestnicy mieli do dyspozycji; dynie, żywe kwiaty, ozdoby, liście. Uczestnicy po otrzymanym instruktażu od pani prowadzącej warsztaty wykorzystując indywidualne zdolności i pomysły wzięli  się z zapałem do pracy.

Zapraszamy  do  obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie  prowadzonych warsztatów.

>>> ZDJĘCIA


 12 września  2013r.  w  sali wiejskiej w Linii, w godzinach popołudniowych  tj. od 1600  zebrała się 15 osobowa grupa (dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych ) i uczestniczyła w 3 godzinnych warsztatach rękodzielniczych, gdzie podstawowym materiałem do pracy  były różnorodne przezroczyste  przedmioty ze  szkła.  Pani prowadząca zachęcała uczestników do stosowania różnych technik takich jak: malowanie farbami , szkicowanie pisakiem lub konturówką  wykorzystując szablony jako wzór do odrysowania szkicu  lub  można było wykorzystać swoje indywidualne zdolności plastyczne. Większość osób  chętnie malowała konturówkami, następnie nanosiła przezroczyste kolorowe  farby  dając przepiękny efekt witrażu wykonanej przez siebie pracy.
Zapraszamy serdecznie do  obejrzenia zdjęć  wykonanych  w trakcie warsztatów.

>>>> ZDJĘCIA

Licznik odwiedzin:
5394733

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia