Prywatny Dom Seniora „Babie Lato” to nowa placówka opieki całodobowej, którą stworzyli państwo Agata i Piotr Ościłowscy, funkcjonuje od lipca br. Prace budowlane trwały 11 miesięcy. W nowo wybudowanym, parterowym budynku znajduje się 14 pokoi w pełni wyposażonych, kuchnia, jadalnia, sala dziennego pobytu oraz gabinet rehabilitacyjny.

Na pomysł otwarcia domu opieki Państwo Ościłowscy wpadli ponad 5 lat temu, wtedy pracowali jeszcze w podobnych placówkach w Norwegii. Zdobyte doświadczenia postanowili wykorzystać i otworzyć swoją działalność w Polsce.

Miejsce, w którym powstał budynek urzekło właścicieli bliskością natury, pięknymi widokami. Wokół domu znajdują się pola i łąki, które zaskakują wachlarzem kolorów o każdej porze roku. Pobliski krajobraz zwieńcza las, którego zapach dodaje sił i witalności spacerującym. Miejscowość Swochowo położona jest niedaleko drogi S3, co również wpływa na jej atrakcyjność pod względem komunikacyjnym.

Dom Seniora zajmuje się już czternastoma pensjonariuszami, może przyjąć nawet dwadzieścia osiem osób.  Oferuje swoim mieszkańcom m.in. organizację czasu wolnego, imprezy kulturalne, wspólne wyjazdy do pobliskiego basenu oraz usługi pielęgnacyjne.

Inwestycja sfinansowana została głównie ze środków własnych. Wsparcie ze środków zewnętrznych wyniosło 15%, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z placówką można się kontaktować telefonicznie (604 381 476), można też zajrzeć na jej stronę internetową http://www.babielato.szczecin.pl.

Serdecznie gratulujemy Państwu Agacie i Piotrowi Ościłowskim i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że nowi inwestorzy również docenią walory Gminy Bielice i zdecydują się tutaj osiedlić.