2019-07-03 12:34:27

    Dnia 29 czerwca 2019 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Bielicach odbył się po raz pierwszy w naszej Gminie Folklor Rodzinny pod nazwą „Zdrowo bo bezalkoholowo czas spędzony z folklorem” , którego celem była pomoc choremu Bartkowi Bąceli.

Gmina Bielice zapewniła uczestnikom imprezy mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych były nieodpłatnie trzy zamki dmuchane, w tym jeden dzięki Panu Marcinowi Turczyńskiemu. Ponadto zapewniono nieodpłatną przejażdżkę ciuchcią, dzięki uprzejmości Pana Bernarda Baranowskiego. Natomiast przejażdżka dorożką za niewielką opłatą cieszyła się także ogromnym powodzeniem wśród uczestników imprezy.

Szkolny Klub Wolontariatu pod kierownictwem pani Moniki Jóźwiak i Pani Marzeny Zięciny zorganizował nieodpłatnie atrakcje dla milusińskich tj. : malowanie twarzy i bańki mydlane. Strażacy ochotnicy OSP Bielice zadbali o pomoc medyczną podczas imprezy, a także sprawili niesamowitą frajdę wszystkim  biorącym udział w wydarzeniu organizując przejażdżkę wozem strażackim, pianę pożarniczą i dla ochłody zimny prysznic.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy zespołów tanecznych  „Cybinka z Grodziska” jak i wokalnych zespół „Biesiada”. Wśród artystów z terenu naszej gminy występowały dzieci umilając czas piękną grą na instrumentach smyczkowych: Martyna Wiśniewska oraz Dobromir Szkarapata i klawiszowych Magdalena Wyder  jak i pokazem tańca towarzyskiego: Nell Zeuge, Paweł Jedynak, Małgorzata Bednarek, Szymon Marciniak, Alicja Wojnarowska, Michał Gradek, Natalia Szymańska, Michał Gus, a  pokaz zumby w wykonaniu pięciolatków z naszej szkoły oraz szkoły z Gryfina pod kierownictwem Żanety Pasternak wywołał lawinę oklasków. Nie zabrakło pięknego śpiewu dziewcząt z Pyrzyc: Hanny Rojek, Bernadety Cieślickiej i Agnieszki Szczerby, które już po raz kolejny zaszczyciły nas swoją obecnością.

Podczas całej imprezy stoiska z jadłem zorganizowali: Koło Gospodyń Wiejskich „Parsowianki”, Rady Sołeckie: Bielice, Babin, Parsów, Chabowo  wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo, Rada Rodziców. Dochodem ze sprzedaży podzieli się z chorym Bartkiem. Rodzice Bartka w ramach podziękowania za okazane serce i wsparcie zapewnili darmowe kiełbaski z grilla oraz zimne napoje. Oprócz tego Pan Wiesław Tumasz prowadził licytację rzeczy przekazanych przez : Panią Małgorzatę Zeuge, Panią Krystynę Wiśniewską, Panią Marię Malec, oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowielinie i Pyrzycach. Dużą atrakcją okazał się samochód, który był również licytowany na rzecz chorego Bartka, ofiarowanego przez Pana Marka Kędzię. 

Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa przeprowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bielice z której dochód przekazano na rzecz Bartosza. Oprawą muzyczną i konfernasjerską zajmowali się panowie Wiesław Tumasz i Bronisław Wójcik, którym również serdecznie dziękujemy za wielki wkład i okazane serce.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Folkloru rodzinnego, sponsorom: Pani Małgorzacie Zeuge, Panu Janowi Geldnerowi i Panu Zbigniewowi Kołodziejowi oraz uczestnikom biorącym udział w imprezie, wszystkim którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza była udana i aby cel był spełniony serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                                                                            Dziękujemy

>>>galeria<<<Licznik odwiedzin:
4105237

Obsługa techniczna
ALFA TV


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Lipiec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia