2019-06-04 13:08:27

W piękną, słoneczną, czerwcową sobotę 1 czerwca 2019 r. na boisku wiejskim w Chabowie zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Festyn Rodzinny. Gmina Bielice zapewniła uczestnikom imprezy mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych był zamek dmuchany sprawnie obsługiwany przez pana Marcina Turczyńskiego Sołtysa wsi Będgoszcz, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy i doczepianie kolorowych pasemek oraz bańki mydlane prowadzone przez Klub Wolantariatu.

Dużym powodzeniem cieszyły się również zabawy ruchowe tj. zabawy z chustą KLANZA, zabawa „OSIOŁEK” oraz konkurencje sportowe. Niespodzianką dla najmłodszych artystów był przygotowany kącik, w którym dzieci mogły „szlifować” swoje talenty, a wszystko pod okiem Pań nauczycielek : Marzeny Zięciny, Moniki Jóźwiak, Eweliny Budynek-Padusińskiej. Nagrody dla biorących udział w konkurencjach sportowych zasponsorował Pan Jan Geldner.

Podczas trwania imprezy Pan Marcin Budziński w imieniu Gminy Bielice przechadzał się z koszem słodyczy częstując nimi nie tylko najmłodszych uczestników imprezy. Duże wrażenie wywarła na wszystkich przejażdżka wozem strażackim. Była oczywiście piana pożarnicza, w której bawiły się całe rodziny, a radości i śmiechu nie było końca. Oprócz tego Pan Sławomir Świercz zapewnił wszystkim chętnym przejażdżkę quadem, a Pani Sołtys wsi Chabowo Aneta Tarka postarała się, aby w tym dniu wszyscy mogli skorzystać z ciuchci zwiedzając piękne okolice.

Ponadto organizator, czyli Gmina Bielice sprezentowała dla wszystkich watę cukrową i popcorn, które wydawała Rada Rodziców SP w Bielicach. Zimne napoje i gorące dania, na zlecenie Gminy Bielice, przyrządziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Parsowianki”. A kapuste na bigos nieodpłatnie przekazał Pan Zbigniew Kołodziej.

Smakosze domowych wypieków mogli zakupić pyszne ciasto, kręconego ziemniaka, kolorowe napoje i wiele innych smakołyków. Oprawą muzyczną i prowadzeniem imprezy zajmował się Pan Wiesław Tumasz.

Wszystkim osobom zangażowanym w organizację Festynu Rodzinnego, sponsorom oraz uczestnikom biorącym udział w imprezie bardzo serdecznie dziękujemy. Cieszy nas fakt dużego zainteresowania festynem. Jest to dla nas inspiracja i radość, aby wspólnie organizować kolejne imprezy na rzecz społeczności lokalnej.

DziękujemyLicznik odwiedzin:
5266463

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia