Jarmark Bożonarodzeniowy

2018-12-19 12:55:34

Jarmark Bożonarodzeniowy

W ubiegłą sobotę tj. 15 grudnia 2018r. na placu przed budynkiem Urzędu Gminy w Bielicach odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy była Gmina Bielice.

Już od wczesnych godzin trwały przygotowania, w które zaangażowanych było wiele osób. Kolorowe światełka, kolędy i zapach świątecznych przysmaków pozwoliły nam poczuć magiczny czas świąt.

O godzinie 13.00 oficjalnie i uroczyście Jarmark otworzyła Pani Wójt Gminy Bielice Iwona Kochel wraz z Z-cą Wójta Panią Aliną Plutą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Bielice Panem Janem Adamskim.

Oprócz stoisk, na których można było skosztować przysmaków tradycyjnej polskiej kuchni, były także stoiska z rękodziełem, świątecznymi ozdobami i stroikami. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, których odwiedził specjalny gość – Święty Mikołaj rozdając dzieciom słodkie upominki oraz pozując z nimi do zdjęć. Dużą uwagę zwłaszcza dzieci przykuła żywa szopka.

Przez cały czas trwania jarmarku odbywały się występy dzieci z bielickiej Szkoły Podstawowej oraz zaproszonych dziewcząt z Pyrzyc. Wykonawcy nie tylko pięknie śpiewali, recytowali wiersze ale również grali na instrumentach muzycznych. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu pozwoliły wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę zbliżających się świąt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego, które poświęciły czas, aby ten dzień był wyjątkowy– pracownikom Urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy Bielice, Radzie Rodziców SP w Bielicach, Szkolnemu Klubowi Wolontariatu w Bielicach, nauczycielom i opiekunom występujących dzieci Pani Marzenie Zięcinie i Monice Jóźwiak, Pani Ewelinie Budynek i Bogumile Kałużnej oraz występującym dzieciom. Gorące podziękowania kierujemy do Pań i Panów sołtysów i rad sołeckich z: Bielic, Nowego Chrapowa, Swochowa, Parsowa, Chabowa, Chabówka, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo, Pani Marii Malec i Marty Kołodziejczak, Pani Leokadii Oszczyk, Pani Jolanty Sobstyl oraz Pani Grażyny Stępień. Dziękujemy za przywiezienie zwierząt i pomoc w przygotowaniu żywej szopki Państwu Urszuli Kopczyńskiej i Kurtowi Paulsson, Pani Annie Atlas, Państwu Honoracie i Waldemarowi Stępień. Dziękujemy Panu Bronisławowi Wójcikowi za oprawę muzyczną i pomoc w organizacji jarmarku oraz telewizji AURA za transmisję z tej pięknej imprezy. Słowa podziękowania kierujemy również do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielicach za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w tej imprezie.

Jarmark Bożonarodzeniowy zapisze się na stałe w coroczny kalendarz imprez kulturalnych na terenie Gminy Bielice.

                                       GALERIA

FILM

 Licznik odwiedzin:
4039015

Obsługa techniczna
ALFA TV


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Czerwiec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia