Poszanowanie dla wieku starszego

2009-09-14 08:27:10

Do staropolskich, a nawet prasłowiańskich tradycji należy otaczanie ludzi w sędziwym wieku powszechnym  szacunkiem, a nawet czcią.  Seniorzy zasiadali w pierwszych rzędach na wiecach, zabierali głos, służyli radą. To doświadczenie życiowe predestynowało ich do roli doradców i opiniodawców. Dlatego nie byli ciężarem i złem koniecznym dla pokolenia młodych, ale wręcz przeciwnie-ich wartość była na każdym kroku przez młodych podkreślana.
Dzisiejsze czasy często obchodzą się niesprawiedliwie ze starością. Preferowana jest młodość i żywotność. Uroda młodości lansowana jest powszechnie w mediach i króluje zda się niepodzielnie, zaś  wiek dojrzały zepchnięty został na margines życia społecznego. W najlepszym zaś wypadku starszych nie zauważa się wcale, ot po prostu żyją gdzieś obok.
Ale że tak nie musi , a nawet nie powinno być widać w Gminie Bielice. Tutaj seniorzy naszej społeczności mogą czuć się potrzebni i ważni. Okazują to władze naszej gminy. Dostrzega się potrzebę uczestniczenia starszej części społeczności w życiu naszej gminy. Starsze osoby mogą liczyć na należny szacunek i zainteresowanie.
Zewnętrznym tego dowodem jest uhonorowywanie Jubilatów 85 - 90-latków i powyżej dyplomami i symbolicznymi wiązankami kwiatów oraz ciepłym słowem przez Wójta Gminy Bielice i władze gminne. Mogą się przekonać, że dla naszej społeczności są zawsze ważni i że ta nasza społeczność zawsze liczy się z Ich zdaniem wynikającym z życiowej mądrości.
 Licznik odwiedzin:
5031534

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Maj 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia