2011-05-10 11:46:42

5 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bielice odbyło się spotkanie, którego głównym inicjatorem był Wójt Gminy Bielice, Zdzisław Lech Twardowski.

Ponadto obecni byli również Przewodniczący Rady Gminy Bielice, Pan Andrzej Kołobycz oraz Sekretarz Gminy, Pani Kamela Wilczyńska.

2011-05-06 12:08:11

W dniu 2 maja odbyła się impreza sportowa rozpoczynająca sezon majowy w Gminie Bielice.

Głównym inicjatorem była Społeczna Rada Sportu, której przewodniczącym jest Pan Bronisław Wójcik.

Mecze piłki nożnej rozegrano na murawie boiska w Swochowie.

W turnieju wzięły udział drużyny z wybranych sołectw Gminy Bielice oraz z Gardna (Gm. Gryfino).

2011-05-06 09:53:37

W dniach od 26 do 31 maja 2011 r. na obszarze województwa zachodniopomorskiego będzie przeprowadzana wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Jeżeli wystąpią niekorzystne warunki meteorologiczne lub inne przeszkody uniemożliwiające loty samolotów w wyżej wymienionym określonym czasie, akcja będzie prowadzona w kolejnych dniach czerwca. Podobnie jak w latach ubiegłych, szczepienie będzie wykonywane za pomocą doustnej szczepionki zatopionej w zanęcie, wyrzuconej z samolotów na lasy, pola, łąki i nieużytki.

 1. W trakcie rozrzucania szczepionki z samolotów i przez kolejne 7 dni po wyrzuceniu, czyli w okresie od 26 maja do 7 czerwca 2011 r. proszę:

- nie urządzać polowań,

- nie wprowadzać wycieczek grup szkolnych oraz innych grup zorganizowanych na obszar objęty szczepieniem,

- nie dotykać, nie zbierać i nie niszczyć przynęt zawierających szczepionkę,

- zwierzęta gospodarskie trzymać pod kontrolą,

- nie wypuszczać psów i kotów poza własne gospodarstwo,

- pouczyć dzieci o konieczności unikania kontaktu ze szczepionką.

2. W razie kontaktu człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższej placówki służby zdrowia.

3. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższego zakładu leczniczego dla zwierząt

Szczepionka w postaci 1,5 ml zawiesiny z atenuowanym szczepem wirusa wścieklizny zawarta jest w blistrze zatopionym w przynęcie. Waga jednej kostki wynosi ok. 19 g, rozmiary zaś 45 na 45 na 7mm. Przeznaczona jest do stosowania doustnego dla lisów wolno żyjących. Już  jedna dawka szczepionki uodparnia lisy przeciwko wściekliźnie wywoływanej przez  szczepy uliczne wirusa oraz zapobiega przenoszeniu choroby w środowisku.Szczepionka zapewnia ochronę wyłącznie lisom, które w momencie szczepienia nie były zakażone wirusem wścieklizny. Nie uodparnia zwierząt domowych.

Ze względu na to, że zwierzęta te są konkurentami w spożywaniu przynęt, koty i psy należy trzymać przy domu lub wyprowadzać na spacery w kagańcu i na smyczy. Szczepionka jest bezpieczna dla innych gatunków zwierząt, co zostało potwierdzone w szerokich badaniach. Jednakże każdorazowy, ewentualny kontakt zwierzęcia ze szczepionką (możliwość spożycia szczepionki) należy zgłosić w zakładzie leczniczym dla zwierząt. Ze względu na konieczność zachowania swoistego zapachu przynęt, zaleca się nie podnoszenie „kostek” szczepionki. Jednakże w przypadku dostania się płynnej szczepionki na błony śluzowe człowieka należy dokładnie przepłukać je wodą i bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza. W razie zetknięcia się szczepionki ze skórą narażone partie należy umyć wodą z mydłem. O fakcie jakiegokolwiek kontaktu szczepionki ze skórą człowieka należy również zawsze powiadomić lekarza pierwszego kontaktu.

2011-05-05 11:53:03

 

Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto obchodzone 4 maja, w dniu wspomnienia w kościele katolickim Św. Floriana. Dzień Strażaka jest dniem szczególnym, świętem tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń służbę.

W naszej Gminie uroczystości odbyły się w pierwszą niedzielę maja.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bielicach tegorocznym obchodom Dnia Strażaka postanowił nadać wymiar obchodów gminnych, zorganizowano wspólne spotkanie, skupiające strażaków ze wszystkich jednostek OSP działających na terenie naszej gminy.

Gospodarzem tegorocznych obchodów była jednostka OSP w Bielicach.

Na wstępie strażacy i ich goście uczestniczyli we Mszy Świętej, odprawionej w intencji wszystkich strażaków przez ks. proboszcza Kazimierza Kotlarza w kościele p. w. M. B. Królowej Polski w Bielicach.

Następnie strażacy ze wszystkich jednostek w kolumnie marszowej udali się pod remizę strażacką, gdzie nastąpiła dalsza część spotkania.

Podczas uroczystej zbiórki swoje krótkie przemówienia wygłosili: Wójt Gminy – Zdzisław Lech Twardowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bielicach Stanisław Wądołowski oraz Prezes OSP w Bielicach Janusz Świercz.

Po oficjalnej części spotkania zgromadzona brać strażacka wraz z zaproszonymi gośćmi udali się za stoły gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Impreza została uświetniona dzięki oprawie muzycznej, którą zapewnił Sławomir Jędrzejczyk.

Prezesi jednostek OSP mają nadzieję, że ten sposób świętowania Dnia Strażaka wejdzie na stałe w kalendarz corocznych imprez strażackich.

2011-05-04 09:04:27

W dniu 18.05.2011 r. o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach (sala konferencyjna) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Stargardzie Szczecińskim. Celem spotkania jest udzielenie szczegółowych informacji o naborze do korpusu szeregowych zawodowych (minimalne wymagania: wykształcenie gimnazjalne, uregulowany stosunek do służby wojskowej - w przypadku braku uregulowanego stosunku do służby wojskowej istnieje możliwość przeszkolenia i przygotowania w NSR).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Pyrzycach w pokoju nr 1 lub 2, bądź pod nr telefonu 915700132 wew. 213.

Osoby zainteresowane Serdecznie Zapraszamy

« poprzednie1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382  [383] 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... 453   następne »

Licznik odwiedzin:
5286756

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności


Biuletyn
Informacji
Publicznej

Elektroniczne
Biuro
Obsługi
Interesanta

e-ObywatelDZIAŁKI I NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

elektroniczny samorząd

gazyfikacja


Kalendarz imprez

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia